nahoru

Bizarní ptáče a Beatle George. To nejhorší a nejlepší z videoklipů George Harrisona

Adam Javůrek9. listopadu 2011 • 13:27
George a kuře. Nebo ptáče. Nebo kačátko.
George a kuře. Nebo ptáče. Nebo kačátko.
• foto: 
youtube.com

Při práci na Cause George Harrison, kterou si můžete přečíst v aktuálním Reflexu, jsme narazili na pozoruhodnou věc.

Bývalý Beatle po sobě zanechal řadu videoklipů z éry před MTV. Pohybují se na hraně mezi extrémní přímočarostí a trapností. Snad vědomou. V dalších je zase cítit vliv Monty Pythonů, ale občas naráží na Georgovo pokulhávající herectví.

 

Největší “maso” je asi píseň Blow Away, kde George předvádí mírně slizké tanečky (0:56), sedí v jakési kolotočářské kachně (2:37), zpívá vedle prapodivného ptáčete / kuřete / kachněte (1:55) a sóluje na hafanovi (3:21).

 

V písni Ding Dong Ding Dong tancuje nahý, jen v botách a zakrytý kytarou. Na pomoc si pozval bandu trpaslíků (3:00).


Hlavním hrdinou True Love je seladon na obskurní romantické projížďce


V sedmdesátých letech navázal přátelství s Monty Pythony a to se projevilo v několika klipech. Crackerbox Palace režíroval přímo Erik Idle. Je tam dobře také vidět Harrisonovo prapodivné panství Friar Park.

V This Song se vyrovnává se soudem ohledně plagiátorství (George byl odsouzen za vykradení písně He's so Fine ve své My Sweet Lord). Zasedání soudu se zvrhne velmi pythonovským stylem a slyšíme i napodobování jejich typické ženské skřehotavé dikce (1:46).


George vystoupil v pythonovské Rutles Television Weekend jako Pirát Bob. Na závěr překope My Sweet Lord v pirátskou odrhovačku, johoho.


Pokud znáte kultovní film Rutles, možná vám uniklo, že televizním reportérem, který zpovídá zástupce firmy Rutle Corps, je právě George. Zatímco mluvčí firmy odmítá, že by společnost zaměstnanci odkrádali, v pozadí vidíme jednu krádež za druhou.

 

Na vtipu je postavený i jeden z jeho posledních videoklipů. Beatlelogové mohou počítat narážky na liverpoolskou čtveřici ve výborné písni When We Was Fab (kde hraje i Ringo Starr a Jeff Lynne).

 

...a superskupina skupina Traveling Wilburys (s Georgem zde hraje i Bob Dylan, Roy Orbison, Tom Petty a zmíněný Jeff Lynne) zapojila do své vypalovačky Wilbury Twist komika Johna Candyho a pár dalších celebrit.Klíčová slova: rx, adam javurek,Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější