nahoru

VIDEO: Jak načapat pedofila? Domluvte si s ním schůzku a oblečte se do kostýmu Batmana

pev 7. listopadu 2011 • 16:20
Batman konfrontuje pedofila
Batman konfrontuje pedofila
• foto: 
YouTube.com

Američan, který na videoserveru YouTube vystupuje pod nelichotivou přezdívkou BlueGenitalWarts, bere už týden spravedlnost do vlastních rukou. Na internetu se vydává za nezletilé dívky a domlouvá si schůzky s pedofily. Na místě setkání je přistihne "při činu" v přestrojení za komiksového strážce pořádku Batmana.


"Pedofilové potřebují dramatický příklad, který by jimi otřásl natolik, aby se probudili z apatie. Takovou věc nemohu dělat jako Bruce Wayne. Jako muž jsem jen maso a krev. Mohu být ignorován, mohu být zničen. Ale jako troll (internetový provokatér, pozn. red.) ... jako troll nemohu být zkorumpován. Mohu přetrvat věčně," komentuje na videoserveru své konání.

 

Scénáře čtveřice videí, které v posledních semi dnech umístil na YouTube, jsou vždy totožné. Autor si jednom z internetových fór založí falešný účet, zájemci o setkání se představí jako patnáctiletá dívka (pohlavní styk je ve všech státech USA je povolen od šestnácti až osmnácti let) a domluví se s ním na schůzce v okolí. Čekajícímu "predátorovi" přijde v doprovodu kameramana naproti v superhrdinském kostýmu a hlubokým hrdelním hlasem se jej pokouší donutit k doznání.

 

 

Nápad se přesto zrodil v jiné hlavě. Podobné pasti na pedofily líčil od roku 2004 reportér Chris Hansen, autor televizního pořadu To Catch a Predator (Chytnout predátora), který odvysílala americká televize NBC. Pořad byl o čtyři roky později zastaven. Stal se totiž natolik populárním, že se tvůrčímu týmu jen těžko dařilo nachytat na švestkách další sexuální devianty.

 

pev


Klíčová slova: rx, petr vnoucekDiskuse ke článku