nahoru

Striptýz na akademické půdě si zlínská univerzita zaplatila

pev 20. října 2011 • 11:36
Striptýz na přednášce
Striptýz na přednášce
• foto: 
Reflex.cz


Ukázalo se, že virální video se svlékající se studentkou, které se včera bleskově šířilo českým internetem, nevzniklo jen z čistého studentského nadšení. Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně zaujal nápad propagovat se virálním videem. A zakázku nabídla vlastním studentům.

Reflexu to řekla spoluautorka videa Klára Sodomková. Marketingové oddělení školy se podle ní rozhodlo, že místo hledání externí firmy raději zaplatí za vlastní reklamu lidem z univerzity. Následný konkurz vyhrál nápad studentů sdružených do audiovizuální tvůrčí skupiny Krutart, kteří navrhli natočení "striptýzového" videa.

 

"Chtěli jsme ukázat, že jsme kreativní," vysvětluje Sodomková. Pro nahrávku, která vznikala během letních prázdnin, sehnali tvůrci komparz mezi spolužáky prostřednictvím Facebooku. "Napsali jsme, že dostanou stovku, pokud se přijdou podívat na striptýz. Nevěděli ale, kam až to dojde."Žádné překvapení nečekalo ani na svlékající se herečku, ve skutečnosti čerstvou absolventku zlínské univerzity, která na konci videa stojí před studenty polonahá. "Vše bylo dopředu naplánováno," dodává spoluautorka.

 

Podle Sodomkové je vedení zlínské univerzity ze zájmu o video nadšené. Na dotazy Reflexu však tamní marketingové oddělení, které má zřejmě na vzniku unikátního videa výrazný podíl, zatím nereagovalo.

 

 

Povedené virální video vypráví historii moderního umění v devadesáti sekundách vskutku netradičním způsobem. Pohledná dívka na něm během přednášky za doprovodu hudby odhazuje kusy oblečení, které reprezentují světoznámá umělecká díla.

pev


Diskuse ke článku