nahoru

Časopis New Yorker má na obálce Steva Jobse v nebi. Ale je tu problém. Byl buddhista!

rx 8. října 2011 • 21:11
jobs
jobs
• foto: 
new yorker

Po smrti spoluzakladatele firmy Apple se vyrojila hned celá řada vtipů o tom, jak asi bude probíhat jeho přijetí v nebi.

 

Jestli Svatý Petr nebo Bůh budou používat iPad či iPhone, případně zda ho nepošlou do pekla kvůli chybějící podpoře technologie Flash ve zmíněných zařízeních.

 

 

V tomto duchu je i obálka posledního čísla amerického časopisu New Yorker, která ukazuje Steva Jobse - samozřejmě v černém roláku a leviskách - u nebeské brány. Přijímá ho Svatý Petr s iPadem v ruce.

 

 

jobs jobsFoto new yorker

 

Ale v tom je problém. Jak upozorňují mnozí uživatelé Twitteru a Facebooku, Steve Jobs byl přece buddhista. "Vždycky mě rozzlobí, když jsou nekřesťané znázorňováni, jak se po smrti dostanou do křesťanského nebe. To není kompliment," napsal na Twitteru podnikatel Anil Danish.

 

 

Kritici podotýkají, že kdyby chtěl být New Yorker korektní, tak Jobse nechá svého karikaturistu nakreslit s Buddhou. Časopis se zatím k výtkám nevyjádřil.

 

 

Někteří už ovšem vymysleli výmluvu za něj. "Ta ilustrace je správná. Jen tam chybí bublina s textem. Svatý Petr se chystá říct: Takže buddhista, říkáte? Koukejte mazat dolů do pekla, pane Jobsi!", napsal jeden z uživatelů na Twitteru.

rx


Diskuse ke článku