nahoru

Brutálně upřímný ekonomický expert, který se stal internetovou senzací? Ve skutečnosti jen amatér.

aja 28. září 2011 • 14:00
Alessio Rastani svou upřímností šokoval redaktory BBC i veřejnost
Alessio Rastani svou upřímností šokoval redaktory BBC i veřejnost
• foto: 
screenshot z BBC/YouTube

Z jeho vystoupení v BBC se stal okamžitý hit. Věštil v něm ekonomickou krizi a řekl, že se na ní těší už tři roky, protože na ní může pěkně vydělat. Nečekaně upřímná výpověď získala pozornost po celém světě.

 

I tady na Reflexu ji čtenáři více než 200x "olajkovali".

 

Jenže zároveň se rozjelo pátrání po informacích o nové hvězdě, kterou má být kdosi jménem Alessio Rastani. Nejdříve se na Twitteru rozjela spekulace, že nikdo takový ve skutečnosti neexistuje a že to asi bude nějaký nový výstřelek recesistů ze skupiny The Yes Men (viz jejich profil na webu Reflexu).

 

Není se co divit. Stačí si pustit Yes Men a Rastaniho hned po sobě.

 

Zde se člen Yes Men naboural do vysílání BBC, vydává se za mluvčího společnosti Dow Chemical a slibuje odškodnění 12 miliard dolarů pro oběti tragédie v indickém Bhopálu:

 

A zde zatím-pravý Alessio Rastani:

 

Další pátrání ale mezitím ukazuje, že Alessio Rastani asi opravdu existuje. Jenže to není žádný protřelý burzián, kterého bychom očekávali jako ekonomického experta ve vysílání BBC. Svět obchodu je pro něj ve skutečnosti jenom koníčkem a není v něm kdovíjak úspěšný. Vlastně ani nemá vlastní dům nebo auto. Rád řeční a rád je středem pozornosti. Ale ke Gordonu Gekkovi má hodně daleko.

 

To ale samozřejmě neznamená, že nemá pravdu.

aja


Diskuse ke článku