nahoru
Father Friendly

V Chomutově můžete v klidu nakrmit tuleně

ako 22. září 2011 • 10:45
Safari
Safari
• foto: 
Archív

Místní zoopark je aktivitami tak nabitý, až se to může jevit jako podivný mišmaš. To je ale pouhé zdání. Na místě zjistíte, jak je celý park dokonale rozmístěn. To natolik pestře, že i přes to, že je převážně vytvořen pro děti, tak i takové ochutnávky vína rozmístěné po všech trasách nezní úplně lhostejně, že?

Celý park má rozlohu přes 112 hektarů, na kterých se ukrývá více než 160 druhů zvířat, z nichž čtrnáct je zahrnuto do evropských záchranných programů pro ohrožené druhy. Ty jsou pečlivě rozděleny do jednotlivých částí skanzenu, které jsou naprosto přirozenou cestou propojeny. Chvíli vám pak zabere, abyste se vzpamatovali z přechodu ze Safari expresu do skanzenu Stará ves, kde se pasou ovce a peče domácí chléb.

 

To je proti zebrám a slonům ve „volném výběhu“ trochu kontrast, ale pak tu a tam narazíte na lanové centrum či výstavní síň, restauraci, kamenný rybník či botanickou výstavu masožravých rostlin. Pak už si na takové lehké šoky z náhlých změn v prostředí zvyknete, zvláště když uvidíte ten rozjařený úsměv na tváři vašich dětí. Ty jsou na tomto místě úplně v rauši.

 

 

Některá zvířata si po odborném výkladu můžete vyzkoušet nakrmit, včetně tuleňů kuželozubých. Hlavní částí zooparku projíždí pravidelná linka Amálka. Děti si mohou zajezdit či se naučit, jak pečovat o koně v konírně, nebo se prohánět v Eurosafari na safari soupravě. Pokud vás tedy omrzela klíšťata, vůně hub a sem tam nějaká srnka či zajíc, zoopark v Chomutově bude jistě skvělá volba.

 

PODKRUŠNOHORSKÝ ZOOPARK CHOMUTOV

Přemyslova 259, 430 01

Father Friendly - malé do článku Father Friendly - malé do článkuFoto Reflex.cz

Chomutov, Česká republika

ako


Klíčová slova: father friendlyDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.