VIDEO: Stevie děkuje Stevovi. Za to, že iPhone a iPad mohou používat nevidomí | Reflex.cz
nahoru

VIDEO: Stevie děkuje Stevovi. Za to, že iPhone a iPad mohou používat nevidomí

Miloš Čermák19. září 2011 • 11:20
stevie
stevie
• foto: 
youtube

Legendární zpěvák Stevie Wonder z pódia překvapivě poděkoval zakladateli a bývalému šéfovi firmy Apple Stevu Jobsovi. Podívejte se na video!

 

Wonder mimo jiné říká: "Chtěl bych, abychom všichni podali symbolicky ruku někomu, jehož zdraví je teď velmi špatné. Jeho společnost se postavila výzvě udělat technologie přístupné každému." Když zazní jméno Steva Jobsa, odmění ho publikum aplausem. "Na iPhonu a iPadu není nic, co byste vy mohli dělat, a já nemohl," říká Jobs.
Jak poznamenává server TechCrunch, Wonder měl zřejmě na mysli funkci VoiceOver, která umožní uživateli slyšet popis aplikace, jejíž ikonky se zrovna na displeji dotýká prstem. Vhodné pro nevidomé jsou i další funkce či přídavné periferie, například klávesnice s braillovým písmem.

Wonder mimo jiné říká: "Chtěl bych, abychom všichni podali symbolicky ruku někomu, jehož zdraví je teď velmi špatné. Jeho společnost se postavila výzvě udělat technologie přístupné každému."

 

Když zazní jméno Steva Jobsa, odmění ho publikum aplausem. "Na iPhonu a iPadu není nic, co byste vy mohli dělat, a já nemohl," říká Jobs.

 

Jak poznamenává server TechCrunch, Wonder měl zřejmě na mysli funkci VoiceOver, která umožní uživateli slyšet popis aplikace, jejíž ikonky se zrovna na displeji dotýká prstem. Vhodné pro nevidomé jsou i další funkce či přídavné periferie, například klávesnice s Braillovým písmem.

 

Video ze serveru YouTube, poděkování Stevu Jobsovi začíná v čase 4 min. 40 sekund. Pokud nezačne přehrávání videa zde, posuňte čas manuálně.

 

Miloš Čermák

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Hra kolem úmrtí Karla Gotta a Vlasty Chramostové aneb Dobří mrtví a zlí mrtví
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity
PREMIUM X Zpověď 63leté striptérky jménem Sugar: Lidi se tomu nejdřív chechtají, ale pak se třeba zamyslí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější