nahoru
Popkultura Radima Bartíka

Kapitán Kirk ze Star Treku se dal na heavy metal. A to dělal už i horší věci

Radim Bartík14. září 2011 • 10:23
Shatner
Shatner
• foto: 
Youtube.com

Osmdesátiletý herec William Shatner sice v minulosti vydal pár divných alb, ale jeho variace na legendární hit Iron Man od Black Sabbath už je opravdu moc. Však si to poslechněte sami.

Shatner se proslavil hlavně jako kapitán první verze hvězdného plavidla Enterprise v klasickém sci-fi seriálu Star Trek ze 60. let. Od té doby hrál v mnoha filmech i dalších seriálech, napsal pár knih, nějaké namluvil. Dokonce se dočkal vcelku úspěšné hudební kariéry, i když místo zpívání spíše recituje. Nadšený fanoušek rock’n’rollu teď promluvil pro časopis Metal Hammer o tom, že se dal na metal, protože ho vidí jako další velkou věc. Poslouchat, jak řádí se songem Iron Man od Black Sabbath, je celkem zážitek.

 

 

Deska plánovaná na říjen se bude jmenovat Seeking Major Tom a má být koncepční. Písničky budou vyprávět od začátku do konce nějaký příběh. Vyprávění Shatnerovi přece jde. Navíc se mu podařilo na album nalákat metalové legendy jako je Zakk Wylde z Black Label Society a kapely Ozzyho Osbournea, Ian Paice a Ritchie Blackmore z Deep Burple, Mike Inez z Alice in Chains nebo Michael Schenker z The Scorpions. S většinou spolupracoval na dálku, ale s Wyldem se sešel ve studiu. Je vidět, že kapitána Kirka má každý rád.

 

Revolver Mag debut William Shatner Iron man feat. Zakk Wylde by Cleopatra Records

 

 

Metalové album kupodivu asi nebude nejdivnější věcí, kterou se Shatner do historie popkultury zapíše. Před Star Trekem si zahrál v bizarním hororu celém mluveném v  polozapomenutém uměle vytvořeném jazyku esperanto. Byl hvězdou „humorné reality show“ Invasion Iowa, ve které se na americkém venkově snažil chovat jako největší vidlák. A stal se aktérem originální aféry, když po rozvodu poslal bývalé manželce zmražené koňské sperma. Místo vychlazeného. Chová totiž hřebce. Fenomén Star Trek možná celkem úspěšně pokračuje i bez něj. Ale fenomén Shatner se mu možná ještě vyrovná.

Radim Bartík


Diskuse ke článku