nahoru

Mercedes zaparkovaný v pruhu pro cyklisty? Starosta ho přejel obrněným transportérem

Miloš Čermák 2. srpna 2011 • 20:15
Starosta Vilniusu \\"likviduje\\" špatně zaparkovaný mercedes
Starosta Vilniusu \\"likviduje\\" špatně zaparkovaný mercedes
• foto: 
YouTube.com

Starosta litevského Vilniusu je hlavním hrdinou videa na YouTube, které dělá radost cyklistům všude na světě. Artūras Zuokas je sám nadšeným cyklistou a ve videu "ztrestá" automobil, který je bezohledně zaparkovaný v pásu pro cyklisty. Jak? Přejede ho obrněným transportérem.

 

Jde samozřejmě o domluvenou a dobře sehranou scénku. Ale nelze jí upřít humor a snad i určitý výchovný potenciál. Za pozornost stojí majitel mercedesu, který po akci vyjde ven z jakéhosi podniku a okázale se "diví", co se to vlastně stalo.
Je to taková postavička z kabaretu: fešácké bílé sako, zlatý řetěz na krku a sluneční brýle na čele. Jakoby z oka vypadl pražským vekslákům a podnikatelíčkům, a to včetně hezky "personalizované" esemesky s třemi jedničkami. Ve zdemolovaném mercedesu snad už chybí jen invalidní karta za předním sklem.
Je zajímavé, že videu rozumíme dobře nejen my v Česku, kde máme podobné figurky i móresy. Ale smějí se mi například i cyklisté z New Yorku.Bezohlednost privilegovaných řidičů, prý navíc často polistů, je prý problémem i tam.

Jde samozřejmě o předem domluvenou a dobře sehranou scénku. Ale nelze jí upřít humor a snad i určitý výchovný potenciál. Za pozornost stojí majitel mercedesu, který po akci vyjde ven z jakéhosi podniku a okázale se "diví", co se to vlastně stalo. Podívejte se!

 

 

Je to taková postavička z kabaretu: fešácké bílé sako, zlatý řetěz na krku a sluneční brýle na čele. Jakoby z oka vypadl pražským vekslákům a podnikatelíčkům, a to včetně hezky "personalizované" espézetky s třemi jedničkami. Ve zdemolovaném mercedesu snad už chybí jen invalidní karta za předním sklem.

 

Je zajímavé, že videu rozumíme dobře nejen my v Česku, kde se vyskytují podobné figurky a panují stejné móresy. Ale smějí se jí například i cyklisté z New Yorku. Bezohlednost privilegovaných řidičů, prý navíc často polistů, je problémem i tam.Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.