#musitezazit: Nesbø vykrádá Shakespeara a oscaroví tvůrci vyrazili na sexuálně drogovou jízdu říznutou ropou | Reflex.cz
nahoru

#musitezazit: Nesbø vykrádá Shakespeara a oscaroví tvůrci vyrazili na sexuálně drogovou jízdu říznutou ropou

REDAKCE7. dubna 2018 • 11:00
#musitezazit 9: Nesbø vykrádá Shakespeara a je to super!
• video: 
reflex.cz

Režisér Trainspottingu se vrací s příběhem únosu vnuka naftařského magnáta, detektivkář Jo Nesbø vydává krimithriller inspirovaný klasikem a je tu nová deska 30 Seconds to Mars.

Trust, nový ambiciózní seriál vysílaný HBO o únosu vnuka naftařského magnáta Paula Gettyho, patří k tomu nejfilmovějšímu, co kdy na půdě televize vzniklo. A byť režisér Danny Boyle zpracovává stejné téma jako nedávno Ridley Scott ve filmu Všechny prachy světa, jeho verze má o hodně víc šťávy, humoru a napětí. Mimochodem — scénář k Trustu napsal stejný chlapík, jenž má na svědomí oscarových 127 hodin a Milionáře z chatrče.

#musitezazit: Roden s Vašutem řádí jako zamlada a Koudelka vystavuje Cikány i Invazi 68

Nejznámější norský autor detektivek Jo Nesbø si ve své nové knize Macbeth z tragédie Williama Shakespeara samozřejmě půjčil mnohem víc než jen jméno hlavního hrdiny – především atmosféru zmaru a zrady. Plnokrevný krimithriller vznikl v rámci mezinárodní vydavatelské iniciativy Hogarth Shakespeare, která pověřuje jednotlivé spisovatele, aby Shakespearova díla převyprávěli do podoby srozumitelné čtenáři 21. století. V češtině (a v další třicítce jazyků) vyšel Nesbøho Macbeth 5. dubna a čujeme tu bestseller!

Právě vyšlo páté studiové album americké rockové grupy 30 Seconds to Mars a její frontman, herec Jared Leto, Reflexu na sklonku minulého roku řekl následující: „Pracovali jsme na ní pět let a momentálně ji v Los Angeles dokončujeme, dennodenně jsme ve studiu. Zatím nemáme přesné datum vydání, ale věřte mi, bude to brzy.“ Ono brzy je pátek 6. dubna, album America, oslavující i kriticky popisující USA, je na světě. Devatenáctého dubna si starší pecky i nové bomby poslechneme taky naživo: 30 Seconds to Mars přijedou po čtyřech letech opět koncertovat do Prahy.

Jako Kmotr po několika panácích vodky. Seriál McMafia vám ukáže, co umí ruské podsvětí
#musitezazit: To nejlepší z Febiofestu a polonahé krásky z pouště Hořícího muže

 

REDAKCEColours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější