nahoru

Vyberte si - za tyhle filmy ve Varech ručíme

4. července 2014 • 07:00
Neutečeš
Neutečeš
• foto: 
Archív

Reflex vybral z obrovské nabídky filmů na festivalu v Karlových Varech několik mimořádných děl. Samozřejmě, že spousta dalších se sem nevešla.

Pátek 7.4.

Neutečeš

Zmodernizovaná duchařina Davida Roberta Mitchella obohacuje „bafací“ žánr o špetku existenciální hloubky a z apokalypticky vylidněného předměstí díky tomu mrazí. Ideální volba na rozjezd.
24.00, Malý sál, 125 min

Tip navíc: Šílený Max s Melem Gibsobem v „letňáku“ je skoro povinnost, vzpomeňte, jak to tam loni rozparádil Travolta. Letní kino, 23.00.

Sobota 5. 7.

Astma

Máte-li rádi New York a všechny jeho „divné“ postavičky, je astma vaším karlovarským „must see“. Nezávislá scéna, život ze dne na den, Iggy Pop, Nick Nolte a spousta rocku, to vše sloučil ­debutující Jake Hoffman do intenzívního zážitku.
18.30 Kinosál B, 90 min

Tip navíc: Trvalo léta, než pro něj ve Varech našli místo: Cirk La Putyka a jeho nové geniální Dolls. Karlovarské městské divadlo, 23.45.

Neděle 6. 7.

Wałęsa. Člověk naděje

Wajdův portrét elektrikáře, který se stal modlou (a režisér z něj opět dělá člověka), už sice v českých kinech běžel, do Varů však míří režisérská verze filmu. Vznikla exkluzivně pro MFF KV a přiváží ji sám sledovaný objekt, Lech Wałęsa.
18.00, Pupp, 133 min

Tip navíc: Není nad to, když něčemu někdo rozumí jako Greg Shapiro, dvorní producent Kathryn Bigelowové. Panel Hollywood, Pupp, 13.00.

Pondělí 7. 7.

Co děláme v temnotách

Hrdinové: Viago (379 let), Deacon (183 let), Vladislav (862 let), Peter (8000 let). Dějiště: vila ve Wellingtonu, kde už pět let nikdo nemyl nádobí. Příběh: uvidíte sami. Dokumentaristé Waititi a Clement jsou vtipálci.
22.30 Velký sál, 86 min

Tip navíc: Němá klasika s elekronickou klasikou: Ohm Square doprovodí Murnauův debut Sunrise. Play.Cinema, Letní kino, 22.00.

Úterý 8. 7.

Snowpiercer

Fakt, že tuhle výjimečnou korejskou sci-fi dosud nikdo nekoupil do distribuce, je hřích. A nejen proto, že se točila u nás a umu vývarníka Ondřeje Nekvasila tleskají napříč světem. Mimochodem John Hurt je tu skvělý.
22.00, Pupp, 125 min

Tip navíc: Studenti designu ukazují, že i dnešní filmový plakát může lidi bavit. Výstava Film Poster Is Not Dead, Letohrádek Ostrov.

Středa 9. 7.

Leviatan

V Cannes ho ocenili za scénář, my oceníme především bravuru, s níž host festivalu Andrej Zvjagincev vidí v Rusku „za roh“. V Leviatanu totiž nejde jen o jeden dům a jednu rodinu.
14.00, Velký sál, 141 min

Tip navíc: Unikátní dvojkoncert britských rockových celebrit ELO a Karlovarského symfonického orchestru. Letní kino, 19:00.

Čtvrtek 10. 7.

Mommy

Ty dvě hodiny stojí za to vydržet. Co vydržet, vy stejně nebudete stíhat. Nový film „zázračného kanadského dítěte“ Xaviera Dolana je jako ohňostroj, který vybuchuje přímo u vašeho ucha.
14.00, Velký sál, 134 min

Tip navíc: Spolupracoval s Johnem Boormanem a Terrym Gilliamem a je samá historka. KVIFF Talk s Tonym Grisonim. Vila Barrandov Studia, 15.00.

Pátek 11. 7.

Charlieho země

Charlie je v Austrálii doma. Ale opravdu doma – na rozdíl od všech, kdo si to jen myslí. Je to totiž aboridžinec. Charliemu připadají Australani ­směšní. Problém je, že ti okolo se nesmějí.
13:00, Kongresový sál, 108 min

Tip navíc: Slet hororových fanoušků aneb KVIFF Talk s americký režisérem Williamem Friedkinem. Více na kviff.com

sobota 12. 7.

Život Rogera Eberta

Jestli jste (tak jako já) milovali kritika Rogera Eberta, zajděte si na dokument Steva Jamese. Je pokorný, ale ne podlézavý, a Ebert z něj vystupuje jako člověk. Snad se shora bude dívat s námi.
18.30 Kino Čas, 112 min

Tip navíc: Každoroční tradice – filmové překvapení v letním kině jako odměna pro vytrvalce. Letní kino, 23.00Diskuse ke článku