nahoru

Život na hraně: Reflex představuje provokující české umělkyně

Marek Gregor15. září 2011 • 06:00
Kristýna Lhotáková
Kristýna Lhotáková
• foto: 
Tomáš Třeštík

Kristýna Lhotáková se svým mužem Ladislavem Soukupem (společně žijí ve středočeské obci Kokovice) na uměleckých projektech spolupracuje už více než patnáct let, tedy od dob, kdy studovala tanec v prestižních studiích u nás i v zahraničí.

Asi nejznámějším se stal jejich „kus“ Osoby a obsazení (v konkurzu si vybírali z přibližně osmdesáti mužů tři, kteří s nimi pak představení odehráli), se kterým doslova projeli celou Evropu, ale i jižní a střední Ameriku.

 

Dnes se prý již jako tanečnice už necítí, spíše jako matka a hudebnice v projektu Kopir Rozsywal Bestar. Při focení se zmínila, že není přeci vůbec špatné si ozkoušet, zda se její hudba bude líbit také prasátkům. Když to prý přežijí prasátka, bude se to líbit i lidem.

 

ProvokatérkaVIDEO Tomáš Třeštík

Video: Tomáš Třeštík

 

Nakonec dodala: „Myslím, že to zafungovalo, když jsem poprvé zahrála, zvířátka mě na chvíli přestala okusovat a všechna, i ta maličká selátka, zvedla uši.“

 


Kristýna Lhotáková je jednou ze šesti provokujících českých umělkyň, které vám představí dnešní tištěný Reflex.Diskuse ke článku