nahoru

Ideální dárek pro prezidenta Klause: Vyrobte si svou vlastní sošku

daš6. května 2011 • 12:42
soška
soška
• foto: 
Youtube.com

Bylo jen otázkou času, kdy se trojrozměrné modelování dostane do rukou lidu. Jistě, že se dá tahle technologická revoluce využít k tomu, abychom prozkoumali vesmír, zabránili rozšíření smrtelných chorob nebo dali na frak hladomoru, ale my, civilizovaní lidé, máme přece jenom trochu jiné priority. Chceme si vyrábět vlastní sošky.

 

Barcelonská společnost blablaLab představila v barcelonských ulicích svůj unikátní, stoprocentně k ničemu, ale totálně atraktivní projekt: prostřednictvím tří seznorů herního zařízení Kinekt z Xboxu 360, grafického softwaru a modelační mašiny dokážou vyrobit sošku každého, koho nasnímají. A narcis v nás říká: to vůbec nevypadá zle!

 

Be Your Own Souvenir! from blablabLAB on Vimeo.

 

Nevinný Němec strávil noc v ženské věznici
Adam Kolář 5. května 2011 • 12:41

Nevinný Němec strávil noc v ženské věznici

 

Každý dnes disponuje atributy, které byly ještě před pár lety vyhrazeny jen úzké skupině vyvolených: telefonní číslo, auto, lidská práva... Demokratizace velí, aby měl každý i svou vlastní sošku, které se může obdivovat. Pokud se má tedy opravdu hodně rád. Očekáváme brzkou objednávku soškovače z Pražského hradu.

 

Usámu Američané zabili, s Talibanem jednají. Proč? Al-Ká’ida a Taliban mají stejný cíl

daš

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější