Tipy a hity z festivalu animovaných filmů AniFest v Teplicích | Reflex.cz
nahoru

Tipy a hity z festivalu animovaných filmů AniFest v Teplicích

Pavel Horáček27. dubna 2011 • 12:37
Anifest 2011
Anifest 2011
• foto: 
Anifest.cz

Co nejlepšího letos můžete vidět na festivalu AniFest v Teplicích, který potrvá do 1. května? Raději než na pasivní sledování kopií bych upozornil na příležitost setkat se s výjimečnými osobnostmi „na živo“.

Začnu čestnou prezidentkou festivalu Michaelou Pavlátovou, která na Galerii míru odhalí zbrusu novou instalaci Posloucháš mě a svou tvorbu poměří v nepředvídatelném programu se svým údajným „dvojčetem“ - porotkyní Joannou Quinn. Joanna má na AniFestu také výstavu, ale vidět ji v animační akci bude možné na její sobotní masterclass.

 

Vláda nepadla, příští krizi čekejte od Věcí veřejných v červnu

 

Režisérka Pavlátová: Animace je všude, nebojte se jí
Marta Švagrová 27. dubna 2011 • 09:22

Režisérka Pavlátová: Animace je všude, nebojte se jí

Filmy Vladimira Leščiova byly z těch, díky kterým jsem se začal o animaci zajímat. Svět, který se mu v jeho filmech stále daří vytvářet, mi přijde jedinečný. Před svou retrospektivou plánuje prý ukázat i původní obrázky z filmů. Jeho stopa je v animaci Lotyšska nesmazatelná i proto bude zajímavý jeho pohled na pokračování naší Pobaltské mise, kterou také uvede. I Andreas Hykade má svůj nezaměnitelný rukopis. Díky tomu, že je členem poroty, budeme mít šanci vidět jeho tvorbu vcelku, včetně zatím posledního fantastického filmu Láska & krádež, a při diskusi se ho na ledasco zeptat.

 

Ochutnejte nevšední spojení ovoce a zeleniny
ako 23. dubna 2011 • 13:05

Ochutnejte nevšední spojení ovoce a zeleniny

 

O průběhu vzniku svého díla přijedou letos na AniFest informovat mnozí tvůrci mimořádných hotových či rozpracovaných filmů. Porotce Noro Držiak vedle své retrospektivy uvede projekt Alois Nebel, kterým se naplno zabývají v jeho studiu Tobogang. Těším se i na osobní pohled členů štábu skutečně Fantastického pana Lišáka na proces jeho zrodu. Finská režisérka, silně spjatá s českým prostředím, v rámci své masterclass přiblíží svůj nejnovější rozpracovaný film Faruza. A ještě předtím, než si zahrajeme novou hru od Amanity Design, nám jí představí její tvůrce, osobitý český výtvarník a režisér Jaromír Plachý. Skutečně zajímavých pořadů se na nás valí dle mého více než dost. Nemluvě o exchange fóru, kde budou autoři prezentovat rovných 10 projektů, které stojí teprve na startu.

Autor je programovým ředitelem festivalu AniFest

Pavel Horáček


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,800
29,600
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější