nahoru

Je pátek, čas na… "houmlesáka s brokovnicí"

daš 22. dubna 2011 • 12:10
Houmlesák s brokovnicí
Houmlesák s brokovnicí
• foto: 
Youtube.com

Nejhustší film letošního roku si odbyl novinářskou premiéru (a taky tu na pirátských sítích, odkud je teď freneticky stahován) a první ohlasy jsou nadšené.

 

Připomeňme, že se jedná o snímek, ve kterém chodí Rutger Hauer (replikant Roy Batty z Blade Runnera) s brokovnicí po městě a zabíjí lidi. A pak že se na scénáři nedá ušetřit. Vzpomínka na stávkující hollywoodské scenáristy, kteří se před nějakou dobou dožadovali vyššího ohodnocení, bledne před synopsí snímku Hobo with a shotgun (Houmlesák s brokovnicí) jako vegetarián u závěrečné scény snímku Rambo 4.

 

 

Bude-li se konat demonstrace za brzké uvedení snímku v českých kinech, budeme se jí účastnit s veselými transparenty v rukou; soudě dle ukázek (včetně té necenzurované, v níž se vytrhávají hlavy z kanálů řetězem, pokud uvedeme jednu z těch méně brutálních scén) a prvních ohlasů lze soudit, že Houmlesák z brokovnicí patří ke stejnému archetypu, jako Batman, Pérák, Charles Bronson a Sokol, strážce noci. Jenom má teď v ruce palnou zbraň pro brokové střely, kleje jako dlaždič a nechává za sebou kýbly krve.

 

 

Obáváme se jediného: že ať je pro nadšené americké recenzenty Houmlesák s brokovnicí drsný, jak chce, na nás bude oproti nedávno zveřejněnému audiovýlevu Kristýny Kočí nakonec působit jako unylá selanka.

 

Kočí je drsnější než Hauer.

daš


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.