nahoru

Turné irské kapely U2 je nejúspěšnější v historii pop-music. Má utržit až 12 miliard korun

Adam Kolář 16. dubna 2011 • 08:00
Irská kapela U2
Irská kapela U2
• foto: 
U2.com

U2 překonali dosavadní rekord, který drželi Rolling Stones. Koncerty nynějšího turné irské skupiny zatím vidělo pět miliónů diváků.

Turné nazvané 360° začalo v červenci 2009 v Barceloně. Celé ho organizuje společnost Live Nation Entertainment, jež mimo jiné minulý týden uskutečnila koncert Boba Dylana v Číně. Live Nation na všech 110 koncertů prodalo na sedm miliónů lístků. U2 ještě zbývá 26 koncertů, než turné ukončí 30. července na festivalu v Monctonu v Kanadě. Producenti předpokládají, že do té doby se tržba celého turné zvýší na 700 miliónů dolarů (asi 12 miliard korun).

 

Už teď je jasné, že po nedělním koncertu v São Paulu překonali U2 rekord z roku 2007, kdy turné Rolling Stones, Bigger Bang, vydělalo 558 miliónů dolarů (zhruba 9,5 miliardy korun). Je to tedy s určitou nadsázkou jistý druh vítězství Irska v nekonečném irsko-britském souboji. Manažer U2 ale upozorňuje, že turné stálo hodně peněz, tudíž jeho finální úspěch nemusí být z hlediska zisku až tak extrémní.


Jedno očekávání se už ale naplnilo — U2 jsou na vrcholu pop-music. Otázkou zůstává, kdo je pokoří. Ještě že to nebude Rytmus, který se chystá se svou novou deskou „dobýt svět“. To je tak, když Slovákovi začne být Česko malé ...
Klíčová slova:Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.