Odcházení: Filmová událost roku? Svým způsobem určitě | Reflex.cz
nahoru
O filmu s Darinou Křivánkovou

Odcházení: Filmová událost roku? Svým způsobem určitě

Darina Křivánková15. března 2011 • 09:17
Odcházení: Filmová událost roku? Svým způsobem určitě
foto: Tomáš Tesař

Film Václava Havla Odcházení má za sebou první veřejnou projekci. Byla – logicky – pro novináře a bylo plno. Emoce byly vzrušené, byť Václav Havel kvůli nemoci nedorazil. Na premiéru 22. března už snad bude v pořádku. Od 24. března pak bude Odcházení v kinech.

 

„Něco takového jsem v životě neviděla.“ Případně: „To ale muselo dát práce.“ I tyhle diplomatické věty zazněly po novinářské projekci Odcházení. „Musím si to nechat alespoň dva dny odležet,“ reagoval polský znalec české letory a autor úspěšné knihy Gottland, Mariusz Szcygiel. Pravda je taková, že názorů na Odcházení bude tolik, kolik lidí tenhle film uvidí. Názorové spektrum bude prostě hodně široké. I když těžko říci, co si bude o filmu myslet novinář, jehož hlasité chrápání prořízlo ticho v sále asi tak v polovině filmu.

 

 

Ústavní soud škrtl škrty. Teď to teprve bude guláš
Miroslav Cvrček 14. března 2011 • 14:51

Ústavní soud škrtl škrty. Teď to teprve bude guláš

 

Kvůli Facebooku se lidé i rozvádějí. A my jsme na něm čím dál závislejší
Klause se zřejmě nezbavíme
Jan Jandourek 12. března 2011 • 13:10

Klause se zřejmě nezbavíme

Jak ovšem poznamenal představitel hlavní role Josef Abrhám před tiskovou konferencí, ve světle katastrofy v Japonsku je všechno malicherné. A skutečně... Herci vyprávěli, jak to Václavu Havlovi na place šlo a jak dobře se jim hrálo s Dagmar Havlovou... Vlasta Chramostová se přiznala, že umí celou hru zpaměti, protože ji vyslechla osmdesátkrát během představení v divadle Archa... Zástupci České televize se hrdě pochlubili svým koprodukčním vstupem do projektu; tentokrát si už Havla nenechali vyfouknout Novou jako v případě dokumentu Občan Havel. Producent Jaroslav Bouček potvrdil, že má s filmem značné ambice, nabízí ho na festival do Cannes. Navzdory svým velkým zkušenostem si ale prý netroufá odhadnout, kolik na Odcházení přijde do kina diváků: „Něco mezi sto tisíci a půl milionem.“ Je to totiž docela jiný film. Film, který se vymyká všem běžným kritériím. Takový splněný sen starého pána.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější