Odešla Jane Russellová, zbyla po ní óda na ňadra | Reflex.cz
nahoru
O filmu s Darinou Křivánkovou

Odešla Jane Russellová, zbyla po ní óda na ňadra

Darina Křivánková1. března 2011 • 15:03
Jane Russell
Jane Russell
• foto: 
Wikipedia.org

Ve stejný den jako Annie Girardotová zemřela i její o deset let starší americká kolegyně Jane Russellová (21. 6. 1921 – 28. 2. 2011), herečka, kterou proslavil její výstřih. Její filmografie sice nebyla nijak oslňující, ale kdo jednou viděl filmy Psanec nebo Páni mají raději blondýnky, nikdy nezapomene.

 

O slávu Jane Russellové se postaral výstřední milionář Howard Hughes, když si ji vybral do filmu Psanec. Věděl, že tohle děvče má své přednosti a nebojí se je použít. Přitom Russellová nebyla jen holka z plakátu, herectví studovala u slavného německého režiséra, který za války našel azyl v USA, Maxe Reinhardta. Ale i on byl jenom chlap. Průměrný western o Billy Kidovi se krátce objevil v kinech bezprostředně po dokončení v roce 1941, na naléhání spolků pro ochranu mravnosti byl ale stažen. Hughes film pojal jako „ódu na ňadra Jane Russellové“, s protesty počítal a využil je k náležité propagaci filmu i vycházející hvězdy. Jenže mravnost byla pohoršena více než se původně zdálo a film v roce 1943 opět putoval na několik let do trezoru. Hereččin výstřih se ocitl před soudem.

 

Máte špatnou práci? Nezoufejte, může to být ještě horší

 

Náměstek primátora Březina má velmi jemný zadeček
Luděk Staněk 1. března 2011 • 13:22

Náměstek primátora Březina má velmi jemný zadeček

To už se ale plakát s nápisem „nejvíce vzrušující filmová hvězda“ s Jane Russellovou smyslně vyvalenou na stohu slámy stal nejžádanějším artiklem mezi americkými vojáky. Russellová v té době vytvořila spolu s Lanou Turnerovou a Ritou Haywortovou trojici, jež měla „posílit sebevědomí“ členů americké armády podle vzorce bruneta, blondýna, zrzka. Tedy pro každého něco.

 

Dobové fotografie vojenských formací
ako 26. února 2011 • 20:26

Dobové fotografie vojenských formací

Před kameru se vrátila až v roce 1946. V roce 1953 si zahrála spolu s Marylin Monroe v romantickém muzikálu Howarda Hawkse Páni mají raději blondýnky, což byl její největší výkon, který dodnes nevyhasl. Od konce padesátých let se ve filmech objevovala jen sporadicky a v roce 1970 se s kinematografií rozloučila docela. Nějaký čas se ještě věnovala muzikálům na divadle, pak se ale vrátila ke svým křesťanským kořenům, oprášila Bibli, začala kolem sebe sdružovat věřící z řad filmařů a společně si předčítali, zpívala v kostelním sboru a pořádala charitativní akce. Až do svých takřka devadesáti let se těšila dobrému zdraví.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější