Česko-Slovenská Superstar: Světáčkovství je poráženo čecháčkovstvím… | Reflex.cz
nahoru

Česko-Slovenská Superstar: Světáčkovství je poráženo čecháčkovstvím…

Luděk Staněk28. února 2011 • 14:23
Superstar
Superstar
• foto: 
superstar2011.nova.cz

…alespoň tedy v neděli večer. Což rozhodně neberu jako potvrzení platnosti toho, co se nám snaží namluvit hlava státu ve svém posledním pastorském listu, nebo co to jako mělo být. Ale protože pitomé výroky mají přirozenou touhu zlidovět (slavný Klausův… já nevím, možná se to dá nazvat výrok o snowboardech, džínových bundách a plastových lahvích je toho důkazem), proto ten titulek.

 

Ale zpět k věci. Tuto neděli 3+1 s Miroslavem Donutilem, poctivý čecháčkovský pořad, zvítězil nad světáčkovskou lží a nenávistí v podobě globálního pořadu Česko-Slovenská Superstar. Superstar se poprvé dostala pod hranici 900 tisíc diváků, na opakování tří a jedné taškařice s Miroslavem Donutilem se pak dívalo téměř jednou tolik lidí.

 

Minulá řada Superstar měla přitom téměř dvojnásobnou sledovanost od samého počátku. Jistě, jde teprve o první „castingové“ díly, ale stejně je to pro Novu další poměrně zásadní rána v boji o jarní prime time.

 

Dobové fotografie vojenských formací
ako 26. února 2011 • 20:26

Dobové fotografie vojenských formací

Zásadním problémem nové Superstar se jeví především složení poroty - těžko říct proč, ale Nova jako by ignorovala předem dané role porotců (tedy fakt, že alespoň někdo by měl za tím pultíkem působit sympaticky)a téměř celou porotu postavila jako vražednou kombinaci nezajímavých a nesympatických lidí, přičemž především Rytmus a Helena Zeťová skutečně nebyli ze strany producentů casting roku.

 

Václav Klaus: Nic než národ
Petr Holec 26. února 2011 • 19:32

Václav Klaus: Nic než národ

 

Osobně si myslím,že Nova Superstar postupně „nahodí“ nad čísla nad jeden milion, ale i při těchto číslech bude mít problémy udržet se na 40 procentech tržního podílu, které si dala jako cíl.

 

Mohla by nás už vláda přestat otravovat svými rozpory a kauzami?
Pokud ale chcete interpretovat jako vítězství čecháčkovství nad světáčkovstvím tak, jak to myslel Václav Klaus, rád bych vám ještě jednou připomněl, že 3+1 s Miroslavem Donutilem je opakování. Ve skutečnosti je tedy spíše vítězství spokojené divácké lenosti nad světovým konceptem, který zkazili zase jen ti „čecháčci“. (Tedy ještě to samozřejmě můžeme hodit na Slováky, který Superstar spoluprodukují, to by bylo také takové hezky české.)Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější