nahoru

Hudební vánoce v Česku jsou pruda. Poslechněte si něco pořádného

Matěj Bartošek 25. prosince 2010 • 08:00
sufjan stevens
sufjan stevens
• foto: 
wikimedia.org

Při neodvratném martyriu nakupování dárků jste se asi jen těžko vyhnuli umělohmotné pospolitosti vytvářené Jankem Ledeckým (Sliby se mají plnit o Vánocích) či Karlem Gottem (Tichá noc). Útočí to odevšad.

Vánoční písně jde ale udělat také vkusně. Důkazem budiž nahrávka písničkáře Sufjana Stevense a jeho přátel. Poslechněte si jejich verzi Vánoc:

 

Sufjan Stevens - "Silent Night" (ft. Aaron and Bryce Dessner)


Ne, že by kolekce Gloria! Songs for Christmas, Vol. 6, postrádala patos, tomu se skladatel a multiinstrumentalista Stevens nikdy nevyhýbal. K agresivitě známé z českých rádií (potažmo obchodů) má ale dost daleko.

 

 

Sufjan Stevens má za sebou plodný rok. Nejprve vydal EP „All Delighted People“ a poté desku „The Age Of Adz“. Ta už se úspěšně zabydluje na předních místech výročních žebříčků různých médií.

 

A když už jsme u Stevense, koukněte se na jeho čerstvé video. To vás z vánoční atmosféry dostane RYCHLE A ZBĚSILE. Navíc ta písnička je prostě boží.

 Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.