nahoru

Hobitín má nové obyvatele. Froda a jeho kumpány vystřídaly ovce

Reflex.cz 8. prosince 2010 • 08:00
Hobitín má nové obyvatele. Froda a jeho kumpány vystřídaly ovce
foto: Planetoddity.com

Hobitín je malá vesnice, známá z trilogie Pán prstenů a proslavená jedním z jejích obyvatel - Frodem Pytlíkem. Ano, tím Frodem Pytlíkem, který statečně donesl a zničil Jeden prsten v Hoře osudu a zabránil tak vítězství zlého Saurona.

Hobitín však existuje nejen ve fantazii J. R. R. Tolkiena, ale i v našem skutečném světě a nachází se poblíž městečka Matamata na Novém Zélandu. Právě zde totiž pro filmové zpracování slavné trilogie vyrostla vesnice Hobitín. Po skončení natáčení Pána prstenů se stala, stejně jako mnohé další stavby z jiných filmů, vyhledávanou turistickou atrakcí. A to nejen pro filmové fanoušky, ale i díky tomu, že ve vesnici nyní žijí ovce z nedaleké farmy. Na vlastní oči si zde můžete prohlédnout bývalá hobití obydlí, v nichž se nyní, místo malých půlčíků, ukrývají před nepřízní počasí a kde svá mláďata rodí novozélandské ovečky.

 

 

 

Reflex.cz


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.