nahoru

Vyšplhá se ticho do čela britské hitparády?

Matěj Bartošek 6. prosince 2010 • 11:00
John Cage
John Cage
• foto: 
Wikipedia.org

Být ve Velké Británii číslo jedna ve vánoční hitparádě je něco jako vyhrát Premier League. Loni se to podařilo kapele Rage Against The Machine – internetová komunita vynesla na první místo jejich dvacet let starou skladbu Killing in the Name. Letos by se v čele žebříčku mohlo ocitnout TICHO!

Vypadá to jako zpráva z Radia Jerevan: Projekt složený z hvězd britské nezávislé scény (členové kapel UNKLE, The Kooks, Orbital, Coldcut a také třeba Pete Doherty, Billy Bragg či producent Paul Epwort) se údajně chystá nahrát cover hitovky amerického experimentátora Johna Cage 4´33´´ z roku 1952. „Skladba se skládala z vět 33´´, 2´40´´ a 1´20´´. Tyto jednotlivé věty interpretoval hudebník tak, že před zahájením vždy zavřel víko klavíru a ukončil skladbu jeho otevřením. Tóny, kvůli kterým se publikum dostavilo, se neozvaly“ (wiki). Jinými slovy: posluchač slyšel čtyři a půl minuty trvající ticho. Jak si s touto písní angličtí indies poradí se dovíme 13. prosince, kdy plánuje nahrávku vydat slavný label Wall Of Sound a to včetně remixů od Hot Chip, Adama F. či Mr. Scruff. Na hitparádu hodlají zútočit přes internet, jak jinak. Název celého projektu? Cage Against The Machine. Vtipné, že?

 

 

 Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.