nahoru

Unikátní akty „zelené vdovy“, tedy ženy bohatého podnikatele

Adéla Knapová10. listopadu 2010 • 10:22
Unikátní akty „zelené vdovy“, tedy ženy bohatého podnikatele
foto: Tereza z Davle

Známá fotografka, Tereza z Davle, nafotila k reportáži o takzvaných zelených vdovách, kterou najdete v tištěném Reflexu č. 45 (vychází ve čtvrtek 11.11.), nádherné černobílé fotky. Má s fotografováním právě těchto žen, jež se cítí utopené v přebytku a jsou přesto nešťastné, zkušenosti. Protože právě tyto krásky (a ony jsou opravdu pěkné a hlavně úzkostlivě udržované, protože vědí, že krása je jejich největším trumfem) se na ni pod podmínkou anonymity čím dál častěji obracejí s přáním o pořízení vkusných aktů.

Z tohoto důvodu neposkytla Tereza z Davle zatím žádnou jejich fotografii, ale nafotila pro Reflex speciální projekt. Blondýna na těchto fotografiích tedy úplně typická zelená vdova není. Zatím balancuje na hraně  - má úspěšného a finančně silného manžela, ale ještě nerezignovala na svůj osobní život a nepropadla pocitům úzkosti, beznaděje či prázdného života.

 

Reportáž Adély Knapové o zelených vdovách Ztraceno v přebytku najdete v Reflexu č. 45. (Vychází ve čtvrtek 11.11.)

SLEDUJTE NOVÝ REFLEX!


 

 

Jak říká fotografka Tereza, tyto ženy jsou svým způsobem jedna jako druhá. Mají vypracované postavy, obličejíčky jako panenky. Když je fotila u nich doma, ukázalo se, že koupelna plná těch nejdražších  krémů a líčidel je pro ně svatyní. A zatímco většinu profesionálních  modelek a hereček je potřeba po nafocení aktů pořádně vyretušovat, u nich nic takového není třeba.

 

 

I proto se obracejí právě na Terezu z Davle, která je pověstná tím, že nafocené ženy počítačově nevylepšuje. Tereza kouzlí jen s nasvícením a kompozicí. A kouzlí tak dobře, že mnozí kolegové v redakci nechtěli věřit, že opravdu ženu neopravoval počítač. Ale je to tak: to, co můžete vidět v naší fotogalerii je práce Terezy, jejích fotoaparátů a třicetileté blondýny, která to riskla a nechala se pro Reflex k tématu zelené vdovy vyfotografovat.

 Diskuse ke článku