nahoru

Michael Cunningham dnes přilétl do Prahy!

Kateřina Kadlecová4. listopadu 2010 • 15:14
Michael Cunningham
Michael Cunningham
• foto: 
Rossano B. Maniscalchi

Michael Cunningham, nositel Pulitzerovy ceny i Faulknerovy ceny PEN klubu a autor slavných románů Hodiny, Domov na konci světa a Vzorové dny, dnes na pozvání Nadačního fondu Festival spisovatelů Praha přiletěl do Prahy.

Skvělý americký prozaik (autor předlohy oscarového filmu Hodiny s výbornou Nicole Kidmanovou v roli spisovatelky Virginie Woolfové), scenárista, filmový producent, buřič a hrdý homosexuál Michael Cunningham bude v Praze číst ze své zářijové novinky By Nightfall (lze přeložit jako Do soumraku). Svůj třídenní pobyt zahájí už dnes, tedy 4. 11., v 18:00 předčítáním v pražském Americkém centru. Pokud už to nestihnete, zkuste na Cunninghamovo čtení zajít zítra, 5. 11., ve 20:00 do divadla Viola. Pro mimopražské milovníky Cunninghamových próz pak připravila parta kolem Michaela Marche, amerického básníka a prezidenta Festivalu spisovatelů Praha, na své webové stránky ochutnávky z Cunninghamova zatím posledního, šestého románu. Pro ukázky z příběhu newyorských manželů, poměrně nudného párečku galeristy a editorky středního věku, a jednoho atraktivního feťáka zadělávajícího si na lehce nemorální milostný vztah, klikněte sem.

 

 

V sobotu 6. 11., tedy v den svých 58. narozenin, pak bude Cunningham v galerii kavárny Louvre od šesté hodiny mluvit o své tvorbě a podepíše vaše výtisky Hodin, Domova na konci světa a Vzorových dnů – tří z šesti jeho románů, které dosud vyšly česky (v nakladatelství Odeon).Diskuse ke článku