nahoru

Úžasné fotky z Číny! Představuje se budoucí nejvlivnější žena světa

Viliam Buchert31. října 2010 • 11:14
Úžasné fotky z Číny! Představuje se budoucí nejvlivnější žena světa
foto: Archív

Před necelými dvěma týdny postoupil čínský viceprezident Si Ťin-pching v žebříčku čínské komunistické nomenklatury a je téměř jisté, že se počátkem roku 2013 stane prezidentem. Postup je to v nejlidnatější a dnes druhé ekonomicky i politicky nejvlivnější zemi světa obvyklý. Co je ovšem zcela neobvyklého, je jeho manželka, slavná zpěvačka Peng Li-jouan (47 let), která je daleko, daleko známější, než její manžel.

Protože vývoj v Číně je nadále nesmírně rychlý, dá se předpokládat, že v době, kdy bude Si Ťin-pching hlavou státu (odhaduje se to na léta 2013 až 2018 a možná až do roku 2023, takže dvě volební období) se stane Čína vedle Spojených států skutečně rozhodující zemí celého světa. A tím pádem bude i Peng Li-jouan určitě jednou z nejvlivnějších žen zeměkoule.

 

 

Přitom Peng je nejslavnější zpěvačkou tradičních čínských písní a je známá v mnoha státech světa. Je nesmírně oblíbená a známá především v říši středu. Pořád vystupuje v televizi, hrají ji v rádiích. Navíc se „dozpívala“ až k hodnosti generálmajorky v Čínské lidově-osvobozenecké armádě. Svého manžela si vzala 1. září 1987 a mají spolu dceru Si Ming-ce. Peng je ale nejenom dobrou zpěvačkou, oddanou komunistkou, vzornou vojačkou (v armádě je od svých 18 let), ale i vzdělanou a krásnou ženou (podle čínských parametrů). Čínu tedy čeká něco, co ještě ve své moderní historii nezažila – bude mít emancipovanou a slavnou hvězdu na místě první dámy.

 

Podívejte se ovšem na přiložené fotografie Peng Li-jouan, z nich dobře poznáte, z jaké že to země pochází budoucí nejvlivnější žena našeho světa. Ty fotografie vypovídají o mnohém...Diskuse ke článku