nahoru

Zub času

Darina Křivánková 17. května 2010 • 16:01
Anouchka Delon, Alain Delon,  Claudia Cardinale
Anouchka Delon, Alain Delon, Claudia Cardinale
• foto: 
EPA

Přijel i Alain Delon. A taky Claudia Cardinale. A Martin Scorsese. Může za to Gepard. (Na fotografii Alain Delon se svojí dcerou Anouchkou a Claudií Cardinale).

 

Tahle hvězdná sestava se na festivalu v Cannes sešla, aby tu uvedla sedmačtyřicet let starý snímek Luchina Viscontiho Gepard, přesněji jeho dokonale digitálně vyčištěnou podobu. Umělecká ředitelka karlovarského festivalu Eva Zaoralová, která dělala ke Gepardovi české titulky, zůstala v kině, přestože film dokonale zná a viděla několikrát. Poprvé si ho ale prý skutečně užila a mohla si vychutnat každý záhyb na šatech Claudie Cardinale. Claudia i Delon sice viditelně podlehli zubu času, jejich společný film ovšem nikoliv a v téhle nádherné podobě by už měl vydržet navěky. Delegaci, na kterou se sice nějaký ten čas čekalo, ale stála opravdu za to, doplnil ještě režisér Martin Scorsese, milovník filmové klasiky, jenž už se zasloužil o digitalizaci několika úžasných starých filmů. Tleskalo se vestoje, před filmem i po něm. Bylo to krásné, dojemné i velkolepé. Jako Viscontiho Gepard.Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.