nahoru

Wall Street po 23 letech

Darina Křivánková 15. května 2010 • 12:29
Michael Douglas a Carey Mulligan
Michael Douglas a Carey Mulligan
• foto: 
EPA

Na Rivieru dorazil i Oliver Stone. Přivezl s sebou početnou hereckou svitu a svůj nový film Wall Street: Peníze nikdy nespí.

 

K filmovému návratu na burzu Stonea motivovala – jak jinak – finanční krize. A tak se po letech dostane z vězení bezpáteřní finančník Gordon Gekko v podání stále šedivějšího Michaela Douglase. Jeho dcera (Carey Mulliganová - viz foto) se mu vyhýbá, kdo Gekka naopak vyhledá je její snoubenec (Shia LaBeouf), který dobře tuší, že by ho Gekko mohl k lecčemu inspirovat. A dopadne to s ním – hádejte jak – špatně. Ale poučí se z chyb. Jde vlastně o variaci na původní Wall Street zasazenou do doby nástupu finanční krize a natočenou v hodně oldschoolovém stylu, jinými slovy: neinvenční a užvaněné. Kdo viděl poslední Stoneovy filmy, nemohl čekat nic převratného. Shia LaBeouf vypadá v byznysmanském obleku nesmírně nevěrohodně, jako přerostlé dítě, co si navléklo tátovo kvádro. Těžko říct, proč právě tenhle kluk je teď v Hollywoodu ten „vyvolený“ a jde z filmu do filmu. To Carey Mulliganová (Škola života) je jiná liga, neokoukaný typ, talentovaná herečka, jsem moc zvědavá, jak se jí povede v My Fair Lady, kterou točí podle scénáře Emmy Thompsonové.

 

Stoneova parta přivezla do Cannes trochu zaprášeného Hollywoodského lesku. Douglas se blýskl solidní francouzštinou  a Oliver Stone si postěžoval, že nebyl pochopen: „Během těch let jsem se často setkával s lidmi, kteří mi říkali, že se kvůli mému filmu Wall Street dali na práci na burze. Kvůli tomu jsem to ale fakt netočil, evidentně nic nepochopili.“Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.