nahoru

Jaký byl 17. listopad 2009?

Reflex.cz 19. listopadu 2009 • 15:45

17. listopadu jsme oslavili dvacáté výročí pádu komunismu. Prohlédněte si, jaké byly letošní oslavy sametové revoluce očima fotografů Reflexu Stanislava Krupaře a Tomáše Tesaře.

17. listopadu 2009 se v Praze konal vzpomínkový pochod, který měl stejnou trasu jako pochod studentů před dvaceti lety. Prohlédněte si, jaké bylo letošní výročí sametové revoluce očima fotografů Reflexu Stanislava Krupaře a Tomáše Tesaře.


Lidé se valili z pražského Albertova na Národní třídu. Tentokrát však pochod neskončil tvrdým policejním zásahem, ale koncertem.
Ke střetu s policií však nakonec došlo - oslavy se několikrát pokusili narušit pravicoví extrémisté (Dělnická strana a neonacisté z organizace Odporuj).
Bohumil Pečinka: PROČ TO PRASKLO? (Reflex 47/2008)
"Úplnou pravdu o 17. LISTOPADU 1989 se veřejnost stejně nikdy nedozví," říká muž, který byl v politické skupině stojící zřejmě na počátku listopadových změn. Proč se o to alespoň nepokusit?

Bohumil Pečinka: NEJKRÁSNĚJŠÍ REVOLUCE (Reflex 47/2007)
"Mohla to být nejkrásnější revoluce, kdybychom ji neuskutečňovali my sami," napsal téměř před čtyřiceti lety spisovatel Jan Procházka. Těžko začít text k osmnáctému výročí listopadové revoluce výstižnějšími slovy.

Reflex.cz


Klíčová slova: podcast