nahoru

Vzpoura proti přírodě

Jiří X. Doležal 26. června 2009 • 14:10

...dopadla tak, jak musela. Vzbouřenec Michael Jackson předčasně zemřel na selhání srdce. Tak, jako zemře každý, kdo se postaví přírodě či Bohu, jak kdo chce.Svou totální přestavbou vlastního těla a změnou barvy pleti jakoby Michael Jackson říkal: Bůh je mrtev! Jak se nyní ukazuje, On mrtev není, a naopak říká: Jackson je mrtev. Jinak to ani dopadnout nemohlo.
Nechci pitvat zpěvákovy důvody, které ho vedly k privátní vzpouře proti tomu, jak byl stvořen. Jeho biografické knihy mluví o těžkém dětství, o tyranském otci a spoustě dalších důvodů. Bez ohledu na ně se však zpěvák svou totální přestavbou sebe sama postavil přírodním zákonitostem a od prvního okamžiku, kdy začal se svými plastickými operacemi a vybělováním kůže, bylo jasné, že to nemůže dobře dopadnout. A nedopadlo.
Člověk – i kdyby ho k tomu intrapsychické tlaky tlačily sebevíc – prostě nemůže popřít a potlačit sebe sama. Může to, jako to dělal Jackson, zkoušet – ale za strašlivou cenu. Nejsme stavěni tak, abychom se mohli vymknout našim vrozeným determinantám. A pokud to za cenu obrovských finančních nákladů a utrpení zkusíme, nutně končíme předčasnou smrtí jako popový idol, který včera odešel.Další články autora najdete v rubrice Z ÚHLU POHLEDU PLACATÉ ŽELVY (Reflex.cz)


K tématu – MICHAEL JACKSON 1958–2009:


Honza Dědek: MICHAEL JACKSON ŽIJE
(Reflex online, 26. 6. 2009)


Ondřej Formánek:
MICHAEL JACKSON MĚL VČERA SEN...
(Reflex online, 29. 6. 2009)
Jan Šibík: SMUTEK NA HOLLYWOOD BOULEVARDU - zhlédněte video
a fotogalerii našeho reportéra přímo z truchlícího Los Angeles. (Reflex online, 29. 6. 2009)Klíčová slova: