nahoru

Americký sen Vladimíra Karmazína

Milan Tesař 15. července 2009 • 15:14

Být policistou, co nám pod okny ve žluté vestě převádí děti do školy, otevřel bych si zítra ráno šampaňské: Nevídáno! Takže jeden z nás to dotáhl až do křesla ředitele instituce s rozpočtem přes sedm miliard korun!!

Tohle není normální země, tohle je pohádková země s přebujelou demokracií, která nabízí rovnost šancí pro každého.Snad nevadí, že Ti tykám, soudruhu Karmazíne, ale je jedno, jsi-li astronaut, vědec, lékař, anebo jen spolehlivý policista s hvězdou na čepici, kterou jsi tak rád nosil. Stačí, že ses na stranickém školení v Táboře skamarádil s vedoucím redaktorem Palcátu (a to už byla velká šajba!). V téhle kouzelné zemi je to tak zařízené, že stačí správně řízená revoluce a Ty se s kámošem shledáš znova: ve vrcholném managementu České televize jako ředitel: Ty jako provozní,
on jako generální.
Ovšem, kvalifikací je Ti staré soudružské kamarádství, podřízení o Tobě mluví jako o řediteli parkovišť a kumbálu s čističi, ale za ošatné a sugestivní dojem moci to stojí.
A pak se jednou stane, že král Janeček První musí odejít (jde o konstitučního monarchu a znelíbí se rádcům z vnitra a obrany) a ukáže na Tebe jako na svého nástupce. Jednoho dne (zítra ráno) si v duchu oblékneš slavnostní uniformu a posadíš se do jeho křesla jako definitivně prozatímní ředitel.
Co z toho plyne?
I kdyby vás buzeroval jakkoli, chovejte se v téhle zaslíbené zemi ke každému dopravákovi jako k budoucímu řediteli České televize, jež od zítřka konečně naplní veřejnoprávní heslo „Pomáhat a chránit“. Samozřejmě, pokud Rada ČT všechno teď nezkomplikuje tím, že hloupě zvolí některého z regulérních kandidátů, kteří se drze obklopí zase svými kamarády.BOHUŽEL – byl to opravdu jen sen. Realita je taková, že Rada ČT dnes generálním ředitelem České televize na dalších šest let znovu zvolila Jiřího Janečka. TRAGÉDIE!!Zítra k tématu Reflex.cz přinese povolební glosu. Do té doby si o poměrech ve staronovém vedení České televize můžete připomenout článek
„SEDÍM, ANI NEDUTÁM“
(Milan Tesař – Reflex.cz, 5. 3. 2009)
K tématu dále:
JE JANEČEK PRO ČT NEJMENŠÍ ZLO? (Jan Potůček – Reflex.cz,
14. 7. 2009)
Petr Holec: ZPRÁVY PODLE POLITIKŮ (Reflex.cz, 14. 7. 2009)Klíčová slova: