nahoru

Hledá se nový trenér Národní galerie

Reflex 21. ledna 2010 • 15:03

Situaci před nástupem Ivana Haška na post předsedy ČMFS už několik let připomíná stav v Národní galerii. Pamatujete si na pekelný marasmus v domácím fotbalovém dění? Možná ještě větší rozkol panuje už léta na naší výtvarné scéně.

Situaci před nástupem Ivana Haška na post předsedy ČMFS už několik let připomíná stav v Národní galerii. Pamatujete si nevýrazné výkony české fotbalové reprezentace při poslední kvalifikaci na mistrovství světa? A pekelný marasmus v domácím fotbalovém dění? Možná ještě větší rozkol panuje už léta na naší výtvarné scéně.

Rok co rok vyplouvají na povrch více či méně ověřené zprávy o odchodu profesora Milana Knížáka z pozice generálního ředitele Národní galerie v Praze. Zatím poslední se objevila v reakci na pořad ČRo6 Aréna moderátorky Markéty Ševčíkové, do jehož vysílání si jako hosta pozvala ministra kultury ČR Václava Riedlbaucha. Ten v něm prohlásil, že se s Knížákem dohodl, že do konce letošního roku odstoupí.Kdo podle vás má nejlepší předpoklady pro funkci ředitele Narodní galerie?
Hlasujte v anketě na konci článku.

TOMÁŠ VLČEK
Ředitel sbírky moderního a současného umění NG

KNÍŽÁKŮV KŮŇJAN TŘEŠTÍK

Ředitel Středočeské galerie

KATASTROFA!


CHARLOTTE KOTÍKOVÁ

Bývalá ředitelka sbírek Brooklynského muzea

VELKÝ PŘEHLED


JIŘÍ FAJT

Bývalý ředitel starých sbírek NG

NÁVRAT K SVĚTOVOSTI


ZDENĚK FELIX

Věhlasný kurátor evropského významu

ZKUŠENOST


MAREK POKORNÝ

Ředitel Moravské galerie v Brně

V PRAZE SE MU NEVĚŘÍ


PAVEL LIŠKA

Rektor VŠUP

KNÍŽÁKŮV OPONENTOmlouváme se, že jsme v Reflexu č. 3 zveřejnili nesprávnou fotografii Zdeňka Felixe.

Reflex


Klíčová slova: