nahoru

Popírač plynových komor Sieber kandiduje do Senátu

Jiří X. Doležal3. srpna 2016 • 15:20
Jiří Maria Sieber, kandidát do Senátu
Jiří Maria Sieber, kandidát do Senátu
• foto: 
Profimedia.cz

Mezi kandidáty na funkci senátora jsem našel i herce jménem Jiří Maria Sieber. Psali jsme o něm na Reflex.cz před rokem — o tom, že na svém webu zpochybňuje holocaust a existenci plynových komor. Pokud ve volbách uspěje, budeme mít v Senátu popírače holocaustu. Fakt skvělý!

V loňském roce upozornil server eretz.cz na publicistický výstup herce Jiřího Marii Siebera, který vedle své herecké kariéry také provozuje Válečné muzeum Sudety a zajímá se o vojenskou historii. Sieber tehdy psal na svém webu:

„Velmi diskutovanou problematikou války jsou plynové komory. Byly, nebo nebyly? Je velmi mnoho lidí, kteří o plynových komorách mluví jako o faktu, ale nikdy se nezajeli sami osobně přesvědčit o tom, zda mohly opravdu fungovat. Já jsem si tu práci dal. Základ je, proč vůbec vznikly. Za války se v táborech s nedostatečnou hygienou množily vši, jejichž kousnutí způsobuje epidemii smrtelného tyfu. Zabít veš není tak jednoduché. Nejprve se zavšivené oděvy napařovaly. Později se vši v oděvech zabíjely jedovatým plynem Zyklon B. Ten se dodával v plechovkách, a aby se obsluha neotrávila hned, dodával se ve tvaru pelet nebo granulí. Teprve následným ohříváním se jedovatý plyn odpařoval při teplotě nad +28 ºC. Proto bylo nutné pelety ohřívat, aby se sublimací uvolnil jedovatý plyn. To, že se blechy a vši zabíjejí plynem, se ve všech táborech vědělo. Zřejmě tehdy vzniklo rčení: ,Ty žide, také jednou půjdeš do plynu.‘ Spojenecké armády tento problém neměly, protože už měly DDT, kterým vši zabíjely. To Němci neměli. Proto byli Američané překvapeni, že v táborech nacházeli hodně plechovek Zyklon B. Po válce se toho někdo chytil a pak už jenom bylo nutné ty plynové komory vyrobit. V každém koncentračním táboře bylo krematorium. Vedle krematoria byla márnice. Tak jednoduše z márnic udělali plynové komory. Pod heslem: Tady je vraždili a tady rovnou spalovali. To je hrůza. Museli jen trochu vyřešit, jak se k lidem ten plyn dostal. Tak jednoduše udělali díry do stropu nebo do zdi a ,tudy jim ten plyn sypali‘. Ten, kdo to organizoval, neměl technické ani chemické znalosti. Zyklon B je výbušný plyn, a pokud by se ve větším množství objevil vedle hořícího ohně v krematoriu, tak by to vše vybouchlo.“

Tato osvětimská lež nebyla takto pregnantně nikdy na českém internetu formulována a Sieberův slint vyvolal silný mediální zájem. I my jsme s ním mluvili a Sieber nebyl schopen vysvětlit, proč, když podle něj plynové komory existovaly, o nich hovoří všichni, kdo přežili nacistické koncentráky. Po značné mediální kritice článek o plynových komorách ze svého webu smazal.

Uplynul rok a Sieber se představuje v nové roli. Na svém webu píše: „Jsem kandidátem do Senátu 2016 na Mostecku za politické hnutí Řád národa. Místní problematiku velice dobře znám, a jelikož 25 let pracuji v realitách a bytech, chtěl bych se zaměřit především na oblast bydlení, zneužívání sociálních dávek a cikánskou problematiku, aby se z Mostecka nestalo Chanovsko.“

A na Facebooku dokonce zveřejnil oficiální kandidaturu, kterou podal v Mostě. Takže mu držím palce. Pokud se do Senátu dostane, budeme první evropskou zemí, jež má v zákonodárném sboru popírače holocaustu. Tož vzhůru do Evropy!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější