Když v Čechách volí lid, vyhraje Ortel a Zeman | Reflex.cz
nahoru

Když v Čechách volí lid, vyhraje Ortel a Zeman

Jiří X. Doležal30. listopadu 2015 • 07:00
Zpěvák Tomáš Ortel
Zpěvák Tomáš Ortel
• foto: 
ČTK

Realita nám ukazuje, že přímá demokracie by v Česku vedla k totálnímu úpadku, a že referenda jsou v této zemi zásadním ohrožením demokracie. Když v České republice rozhoduje přímo lid, skončí to vždycky průšvihem.

Tento víkend definitivně prokázal, že česká ústava má hned v první hlavě zabudovaný paradox, který ji odsuzuje k tomu, aby byla jen cárem papíru. Citujme:

Článek 1: Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.

Článek 2: Lid je zdrojem veškeré státní moci.

A je vymalováno, pokud má být dodržen článek 1, nemůže být dodržen článek dvě, a když bude dodržen článek dvě, tak v žádném případě nelze zajistit dodržení článku jedna. Nevěříte? Podívejte se na výsledky dvou nejzábavnějších všelidových hlasování poslední doby: Na přímou volbu prezidenta a hudební soutěž Český Slavík.

Zlatým slavíkem se stal Gott, umístila se i kontroverzní skupina Ortel. Sledovali jsme …

Když proběhla poprvé v dějinách České republiky přímá volba prezidenta, naplno se projevila tristní vlastnost našeho národa. Nevážíme si svých elit, ale svých hejhulů. Takže se hlavou státu stal Miloš Zeman, a naši politickou kulturu obohatil násoska nad korunovačními klenoty, k**da se a k**da tam, a nejnebezpečnější - posun přískokem do Putinovy řitě.

Když letos proběhl Český slavík, projevil se ten samý fenomen. Češi si neváží něčeho pozitivního, konstruktivního a přínosného. Podobně jako při volbě prezidenta, i při volbě nejoblíbenější kapely a zpěváka bodoval hlasatel netolerance, zášti a čecháčkovské malosti.

Ortel má Slavíka. Co na to ministr spravedlnosti Pelikán?
Jiří X. Doležal 28. listopadu 2015 • 23:06

Ortel má Slavíka. Co na to ministr spravedlnosti Pelikán?

Takže prosím všechny zastánce přímé demokracie: Běžte se z toho vyspat! Český národ není na přímou demokracii dostatečně vyspělý a kulturní. Referendum v prostředí naší země vytváří zásadní rizika pro demokracii, a proto by měla být možnost referenda v našem právním systému úplně vyloučena. Náš národ totiž potřebuje, aby za něj rozhodovaly elity. Když volí sám - ať už prezidenta, nebo slavíka - nakonec vždycky zvolí zášť a sprostotu.Klíčová slova: slavik, zeman, ortel


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,740
23,100
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější