nahoru

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Guru Jára versus terapeutka Yamuna

Jiří X. Doležal 25. července 2015 • 13:00
JIŘÍ X. DOLEŽAL: Guru Jára versus terapeutka Yamuna
foto: Honza Mudra, archív fanynky gurua Járy

"Na jednu stranu si léta děláš srandu z gurua Járy, že léčí penisem, a pak děláš reklamu nějaký léčitelce, která léčí k***dy. Nejsi trošku nekonzistentní?" napsal mi čtenář. Fakt nejsem, a rád vysvětlím zásadní rozdíl mezi oběma jmenovanými.

Rozdíl mezi guruem Járou - kterého považuji za podvodníka a gigola, byť do vězení podle mne nepatří - a paní Yamunou je stejně zásadní, jako rozdíl mezi nocí a dnem, případně mezi světlem a tmou.

Guru Jára včetně všech svých fanynek zásadně popírá, že by své žákyně souložil. Donekonečna omílá duchovní rozměr, a zásadně tají, že jde spíše o rozměr tělesný. A rozhodně nemá nikde v reklamě napsáno „šoupnu vám ho tam, až vás vyléčím“. Jeho žákyně dokonce s vážnou tváří tvrdí, že když Jára nějaké dámě zasouvá penis do vaginy, tak to rozhodně není soulož. Že bude vytahovat nějaké imaginární „háčky“ z jejich vagin. Proto se samozřejmě Járovi stalo, že některé - jednodušší - fanynky po jeho výzvě, aby se svlékly a roztáhly nohy, nechápaly, co bude následovat, a byly překvapené. Tak překvapené, že si byly na Jarouše stěžovat.

Paní Yamuna už názvem svého webu mamjirada.cz naprosto jasně říká, která bije a o co jde. Na stránkách, které provozuje, sice sem tam nějakou ezoteriku najdeme, ale především se tam dozvíme, že vaginální (případně anální) mapování je rafinovaná masáž těch příslušných míst. A na dotaz klienta či klientky paní Yamuna vysvětlí, že dle klientova přání bude či nebude masáž završena orgasmem. Žádný podvod, žádné naznačování, prostá pravdivá informace.

Mezi Járou a Yamunou je ten - podle mne zcela zásadní - rozdíl, že zatímco guru Jára klientkám lže, paní Yamuna od samého počátku říká klientům plnou pravdu. Což je podle mého starého, hloupého a dinosauřího chápání reality tím nejzásadnějším rozdílem, který může být.

A ještě na okraj něco ne úplně podstatného: Jistý rozdíl spatřuji také v tom, že zatímco guru Jára pracuje penisem, tak paní Yamuna pracuje rukama - a já jsem tak staromódní, že to vnímám opravdu odlišně.

 Diskuse ke článku