JIŘÍ X. DOLEŽAL: Jsem hrdý na svého prezidenta! | Reflex.cz
nahoru

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Jsem hrdý na svého prezidenta!

Jiří X. Doležal13. května 2013 • 00:02
Jak se to hezky leskne, podívám se na to zblízka.
Jak se to hezky leskne, podívám se na to zblízka.
• foto: 
Jan Šibík

Nechutné útoky medií na Miloše Zemana kvůli jeho banálnímu klopýtnutí u korunovačních klenotů ukazují, že čeští pisálkové vůbec nechápou funkci prezidenta. Prezidentem má být ten, kdo reprezentuje národ a hrdě nese všechny typické rysy národní povahy!

Prezidentem demokratického státu by neměl být svatý na mostě, který zosobňuje všechny ctnosti, žije podle katechismu a zahanbuje národ svou dokonalostí. Prezidentem, prvním z občanů, by měl být ten, který je zosobněním typického občana daného státu. Ne nějaký Vůdce, ale muž, který je reprezentantem svého lidu.

 

V České republice v roce 2011 připadalo na jednoho obyvatele sto šedesát osm zkonzumovaných litrů alkoholických nápojů  - 9,8 litrů čistého lihu (asi půllitr alkoholického nápoje denně) a 1986 cigaret (asi pět denně). Ve spotřebě alkoholu se Češi řadí na druhé místo v Evropě. Víc se chlastá jen v Lucembursku.

 

Prezident by tedy měl, aby svůj národ skutečně reprezentoval, chlastat a kouřit také. Václav Havel, typický pravdoláskařský pokrytec, chlastal doma a nemluvil o tom na veřejnosti. V průběhu výkonu mandátu dokonce přestal kouřit. Budiž mu omluvou, že to bylo kvůli rakovině, přesto tím hodně ztratil. Václav Klaus byl svým drogovým puritánstvím, nekuřáctvím a téměř abstinencí výsměchem českému národu a vůbec neměl v prezidentské funkci co pohledávat.

 

To, že Miloš Zeman veřejně kouří a trpí vizovickými virózami, shnilými palci a jinými chorobami, kvůli kterým na veřejnosti klopýtá, z něj dělá dobrého prezidenta. Vždyť podobně alespoň jednou dvakrát týdně virově onemocní každý občan naší země. Proto lze za virózy pana prezidenta třeba veřejně chválit, a ne na něj hystericky útočit. K ještě dokonalejšímu vystižení typické české povahy Miloše Zemana ale prosím, aby ještě na nejbližší zahraniční návštěvě někoho pomluvil a něco malého tam ukradl. 

 Klíčová slova: rxrx, jirixdolezal


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější