Recenze: Putování naším pravěkem | Reflex.cz
nahoru

Recenze: Putování naším pravěkem

Jiří X. Doležal8. listopadu 2011 • 17:45
Putování naším pravěkem
Putování naším pravěkem
• foto: 
Archív

Stejnojmenná kniha neúnavného popularizátora paleontologie Martina Košťáka přináší nesmírně čtivou a přístupnou formou základní kapitoly z paleontologie.

 

Autora knihy Dávný svět zkamenělin docenta Martina Košťáka netřeba zájemcům o paleontologii představovat, jeho starší titul tvoří základní kámen českých snah o popularizaci této krásné vědy. Nyní se však Košťák - přední odborník na vymřelé bezobratlé, především hlavonožce - spojil s doktorem Martinem Mazúchem, který je zase expert přes vyhynulé obratlovce, především druhohorní žraloky.

 

Spojením jejich znalostí vznikl dream team, jsou to de facto nejlepší odborníci na druhohory v České republice. A jejich nová kniha Putování naším pravěkem (Nakladatel: Granit)  tomu odpovídá. Jde o průvodce jednotlivými obdobími pravěku, takže se v ní dokáže orientovat i naprostý laik podle osy dříve - později. Kniha odráží nejnovější vědecké poznatky včetně objevů, které učinili osobně oba autoři. Přitom však - právě díky kompetenci obou autorů, kteří si nepotřebují hrát na vědce a být nesrozumitelní, je kniha přístupná i zcela nepřipravenému laikovi nebo mladému, třeba patnáctiletému zájemci o přírodu.

 

Vyšší DPH? Nejdřív zdaňte sebe, zloději!
Petr Holec 6. listopadu 2011 • 19:51

Vyšší DPH? Nejdřív zdaňte sebe, zloději!

 

Titul představuje v oblasti popularizace paleontologické vědy nesporný vrchol knižní produkce třetího tisíciletí. Či méně vznešeně - nic tak kvalitního, obsáhlého a přitom přístupného tu ještě od přelomu tisíciletí nevyšlo.


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější