nahoru

Sociálním demokratem za 1 gram marihuany. Stačí to?

Jiří X. Doležal7. září 2010 • 10:08
ČSSD logo marihuana
ČSSD logo marihuana
• foto: 
Reflex.cz

Sociální demokracie v Litoměřicích řeší skandál – noví členové měli za svůj vstup do ČSSD dostávat hulení.

 

Konkrétněji – pasák nových členů (můžeme říci i náborář) měl slíbeno za každého nového socánka, kterého do partaje přivede, gram trávy. Skandál řeší policie, píšou o něm přední zpravodajské servery, jenom nám jako znalcům tematiky připadá skandál trochu přitažený za vlasy.

 

Podívejme se podrobněji, co měl socan novým členům slibovat: Jeden gram trávy na jednoho člena. Jeden český joint obsahuje cca 0,33 gramu marihuany, takže za členství měl nováček dostat pouhé tři marihuanové cigarety. Stav změněného vědomí po jednom jointu trvá cca dvě hodiny, pak si musí uživatel dát dalšího. Takže suma sumárum měl za členství v ČSSD nováček získat pouhých šest hodin zkouření.

 

Taková odměna je za potupu, kterou členství v ČSSD nesporně je, zcela nedostatečná. Proto se Reflex domnívá, že celá aféra je buď úplně vymyšlená, nebo brutálně překroucená. Adekvátní odměnou za vstup k socanům totiž není gram, ale kilo.


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější