Prostřílet se k trávě: Mexiko bude legalizovat | Reflex.cz
nahoru

Prostřílet se k trávě: Mexiko bude legalizovat

Jiří X. Doležal20. srpna 2010 • 10:24
Maradona emoce rozhodně neskrýval.
Maradona emoce rozhodně neskrýval.
• foto: 
Reu

Skoro třicet tisíc mrtvých v drogové válce přivedlo mexickou vládu k rozumu. Kvůli snížení zisků kartelů bude legalizovat marihuanu.

 

Že je legalizace většiny drog nejlepší cestou k odstranění drogových problémů, to se ví už asi sto let. Jsou země, kde to vlády akceptovaly bez větších problémů - jako Holandsko, příčetnější části Německa nebo Česká republika. A jsou vlády, kde je národní hospodářství tak závislé na drogách, že se k poznání potřeby racionální drogové politiky musely ty země doslova prostřílet.

 

V momentě, kdy zemi trápí velkoexport kokainu a vláda nejen kvůli sobě, ale také následkem tlaku amerických sousedů musí proti tomuto obrovskému byznysu něco dělat, je legalizace marihuany i držení malého množství kokainu pro vlastní potřebu - jak to Mexičané zamýšlejí - tou nejlepší cestou, jak oddělit drogový zločin (kartely vyvážející desítky tun kokainu a pervitinu) od normálních lidí, kteří si jen chtějí zahulit. Bojovat proti kouření marihuany nedává valný smysl - takže když se přestane, zbude dost policejních sil na potírání výroby nebezpečných drog.

 

Zbývá jen doufat, že se od Mexičanů poučí jejich severní sousedé; protože až legalizuje Amerika, bude ji brzy následovat celý svět - jako ve všem ostatním.


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější