nahoru

Už jste se projeli podél Baťova kanálu? Na kole rázovitým Slováckem až k rodnému domu učitele národů

Marek Novotný2. listopadu 2012 • 06:00
Baťův kanál
Baťův kanál
• foto: 
Profimedia.cz

Vyražte z Uherského Hradiště, centra oblasti proslulé folklórem, vínem, zdobenými kroji a cimbálovkou, k domu, v němž se údajně narodil Jan Amos Komenský.

 

Startovní místo tohoto cyklovýletu je v centru Uherského Hradiště, městu založeném Přemyslem Otakarem II. ve 13.století. Od místního nádraží vyjedeme směrem k Smetanovým sadům, v nichž se nachází Slovácké muzeum s bohatými národopisnými a uměleckými expozicemi.

 

Přes ulici Sokolovskou a třídu 1.máje, se napojíme na zelenou turistickou značku (TZ) a souběžnou cyklotrasu č. 5049, které nás potom vyvedou z města.

 

Cykloklub obtížnost 2


Náročnost:
lehká, poměrně rovinatá trasa

Délka:
60 km

Převýšení:
cca 500 metrů

Doporučené kolo:
horské nebo trekingové

Nedaleko za jeho hranicemi se nachází rozhledna Rovina, 50 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou. Zelená značka nás povede přes obec Mistřice až k rozcestí Vrchovina, kde ze zelené odbočíme na žlutou, po níž přes Prakšice dojedeme až do Uherského Brodu, rodiště spisovatele Františka Kožíka, autora slavného románu Největší z Pierotů.

 

V Uherském Brodě stojí za i návštěvu kostel Nanebevzetí Panny Marie v areálu dominikánského kláštera nebo muzeum J. A. Komenského. Uherský Brod opustíme po cyklostezce vedoucím směrem na Nivnici, město, v němž se nachází rodný dům Jana Amose Komenského.

 

Učitel národů se údajně narodil v Bartkově mlýně na okraji Nivnice. Ve mlýně je již 120 let vedena pamětní kniha, do které můžeme podpisem stvrdit svoji návštěvu.

 

Z Nivnice pojedeme po silnici č. 490 směrem na Dolní Němčí, za ním se pak napojíme na cyklotrasu pojmenovanou jako Uhersko-hradišťská. Přes Hluk a Ostrožskou Lhotu dojedeme do Ostrožské Nové Vsi, kde odbočíme na Moravskou cyklotrasu a podél Baťova kanálu se přes Kostelany nad Moravou vrátíme do Uherského Hradiště.

 

Únavu ze svalů můžeme vyplavat například v uherskohradišťském akvaparku.

 

 
Zobrazit místo Uherské Hradiště na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

 

Přihlašte se do Cykloklubu Reflexu

 

Posed na kole je hotová věda. Ověřte si, jestli na tom svém sedíte správně

Marek Novotný


Klíčová slova: rxrx, mareknovotnyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,680
28,720
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější