nahoru

Z Říčan krajem Josefa Lady

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Hrusice
Hrusice
• foto: 
Profimedia.cz

Z Říčan se vydáme krajem Josefa Lady do Hrusic, kde můžeme navštívit jeho památník. Nenechte si ale ujít ani další zajímavostí. Po trase je hvězdárna v Ondřejově, jejíž budovu navrhl jeden z nejznámějších českých secesních architektů – Josef Fanta. V budově sídlí i Astronomický ústav AVČR a pořádá prohlídky pro veřejnost. Na zpáteční cestě do Říčan nás čeká krásný průjezd po vstevnici Voděradskými bučinami. Na trase výletu je několik možností koupání.

 

Začneme u říčanského nádraží, kam lze pohodlně dojet vlakem z pražského hlavního nádraží za necelou půlhodinku. Všechny osobní vlaky přepravují kola v režimu „rozšířené přepravy spoluzavazadel, což znamená, že kola si prostě vezmete s sebou do vagonu.

 Náročnost:
střední, bez technicky obtížných úseků

Délka:
49 km

Převýšení: cca 900 metrů

Doporučené kolo: trekové nebo horské (MTB), croozery možno použít


Od nádraží vyrazíme po cyklotrase č. 0020 směrem na Voděrádky a Stránčice. Této cyklotrasy se budeme držet téměř polovinu našeho výletu, postupně projedeme obcemi Voděrádky, Otice, Stránčice až do Mnichovic – v případě příznivého počasí lze udělat malou odbočku k Hubačovskému rybníku.

 

Z Mnichovic budeme pokračovat po stejné cyklotrase na Mirošovice, kde odbočíme na cyklotrasu č. 0025. Po ní se dostaneme do Hrusic – rodné obce Josefa Lady. Za Hrusicemi na rozcestí cyklotras si dáme pozor a odbočíme na cyklotrasu č. 0023 po které se přes Turkovice dostaneme až do obce Onnřejov, proslulé svojí hvězdárnou s Astronomickým muzeem (otevřeno o víkendech a svátcích).

 

Z Ondřejova budeme pokračovat stále po cyklotrase 0023 do Zvánovic a Černých Voděrad, kde je další možnost koupání. Za Černými Voděrady se ponoříme, stále po cyklotrase 0023, do Voděradských bučin, kterými nás provede vrstevnicová cesta až do Louňovic.

 

V Louňovicích cyklotrasa 0023 končí, na rozcestí se tedy vydáme vpravo po cyklotrase č. 0022 směrem na Mukařov a Babice. Za Babicemi v obci Březí odbočíme vlevo na naši původní cyklotrasu č. 0020, která nás dovede zpět do Říčan.

 


Zobrazit místo Říčany na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

 

Marek Novotný


Diskuse ke článku