nahoru

Z Přimdy liduprázdnými šumavskými lesy

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Přimda
Přimda
• foto: 
Pastorius / Wikimedia Commons

Městečko Přimda má svoji dominantu ve stejnojmenné hoře se zříceninou románského hradu, od kterého je pěkná vyhlídka. My si ji však necháme na konec výletu a vyrazíme na trasu, která vede kolem barokního loveckého zámečku Diana. Delší dobu potom pojedeme liduprázdnou, ale velice krásnou krajinou bývalého pohraničí. Cestou zpět neopomeneme vyšplhat na rozhlednu Milíře u stejnojmenné obce.

 

Nástupním i cílovým místem tohoto cyklovýletu je město Přimda.

 

Z náměstí v Přimdě vyrazíme po cyklotrase č. 2238 směrem na Milíře. Na rozcestí U Prokopce odbočíme vlevo a budeme pokračovat po cyklotrase č. 2237 až do Nové Vsi.

 

Za ní odbočíme z cyklotrasy vpravo na neznačenou zpevněnou cestu a po několika kilometrech se před obcí Diana napojíme na cyklotrasu č. 2235.

 

Cykloklub obtížnost 2


Náročnost:
lehká trasa, bez technicky obtížných úseků, pozor, delší úseky mimo obydlené oblasti

Délka:
46 km

Převýšení: cca 300 metrů

Doporučené kolo: trekové nebo horské (MTB), vhodné i pro croozery

 

Dianě odbočíme vlevo, na žlutou turistickou značku (Kolowratova naučná stezka) a žluté se budeme držet až k rozcestí Rybničná, kde odbočíme doprava na červenou TZ (stále po Kolowratově naučné stezce).

 

Červená značka nás nyní povede delší dobu víceméně neobydlenou krajinou a U staré celnice se napojí na Příhraniční naučnou stezku.

 

Po červené dojedeme až k rozcestí u bývalé Nové Hutě, kde odbočíme vpravo na modrou TZ, kterou později opustíme ve prospěch cyklotrasy č. 2207. Té se budeme držet až do křížení s cyklotrasou č. 2238A.

 

Nových Domcích odbočíme vlevo na cyklotrasu č. 2238 a ta nás přes Rozvadov, Svatou Kateřinu a Milíře dovede zpět do Přimdy.

 


Zobrazit místo Přimda na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

 

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,520
21,730
28,450
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější