nahoru

Kolem Nepomuku a zámku Zelená Hora

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Zelená hora
Zelená hora
• foto: 
Stanislav Říkovský

Poblíž výchozího města Nepomuku se nachází zámek Zelená Hora, známým dějištěm filmu o černých baronech a místem „nálezu“ Rukopisu Zelenohorského. Bohužel, v roce 2012 si lze zámek prohlédnout jen zvenčí, uvnitř totiž probíhá rekonstrukce. Obec Chanovice, kterou budete projíždět, ale nabízí malou kompenzaci - expozici lidové architektury. 

 

 

Nástupním i cílovým místem tohoto cyklovýletu je městečko Nepomuk.

 

Z Náměstí v Nepomuku vyjedeme po modré turistické značce (TZ) směrem na Klášter. Po výjezdu z města objedeme Zelenou horu. V obci Klášter odbočíme z modré značky vpravo, na cyklotrasu č. 2041 a obloukem se vrátíme k Nepomuku.

 

Cykloklub obtížnost 2Délka:
 58 km

Převýšení: cca 1000 metrů

Doporučené kolo: trekové nebo horské (MTB), vhodné i pro croozery

 

Na křižovatce u bývalých železáren cyklotrasa uhýbá vlevo, my však odbočíme vpravo a budeme se držet cyklotrasy č. 31 až do obce Tojice, kde odbočíme vpravo a po červené TZ pojedeme přes Mohelnice až do Podhůří.

 

V Podhůří odbočíme vpravo na zelenou TZ, projedeme obec Kotouň a v obci Oselce zelenou značku opustíme. Vydáme se totiž vlevo po modré kolem soustavy rybníků a přes vsi Nová Ves, Chanovice až do Újezdu u Chanovic, kde odbočíme z modré značky vpravo na cyklotrasu č. 2162.

 

Přes Defurovy Lažany, Kvášňovice, Olšany, Milčice a Mylčice dojedeme do Myslíva, kde odbočíme vlevo na zelenou TZ. Té se budeme držet až do Pohoří, v němž odbočíme vlevo a vrátíme se tak na cyklotrasu č. 2162, ze které však zhruba po jednom kilometru odbočíme vpravo na červenou TZ.

 

Po ní pojedeme k rozcestí Kákov, kde odbočíme vlevo a budeme se držet zelené TZ. Ta nás dovede až do obce Žinkovy. U Žinkovského rybníka odbočíme vpravo na modrou TZ mířící zpátky do Nepomuku.

 


Zobrazit místo Nepomuk na větší mapě 

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější