nahoru

Kolem Čertova mlýna na pomezí tří států

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Čertův mlýn
Čertův mlýn
• foto: 
Pozemník / Wikimedia Commons

Vyražte na cyklovýlet malebnou krajinou česko-polsko-slovenského trojmezí. Nesmíte si nechat ujít otisk čertova kopyta na skalním útvaru Čertův mlýn a Muzeum Těšínska v Jablunkově. V parných dnech děti ocení koupaliště Amerika s tobogánem.

 

 

Nástupním i cílovým místem tohoto cyklovýletu je město Jablunkov.

 

 

Z Jablunkova vyjedeme po cyklotrase č. 6080 a přes hájovnu Pláňava a rozcestí Studeničný dojedeme do Jablunkovského průsmyku. V něm se napojíme na cyklotrasu č. 561 a Cyklotrack Trojmezí.

 

 
Délka: 37 km

Převýšení: cca 1050 metrů

Doporučené kolo: trekové nebo horské (MTB), méně vhodné pro croozery

 

Přes Pulgruň a Markov dojedeme do Hrčavy, kde odbočíme vpravo na žlutou turistickou značku (TZ) po které dojedeme na trojmezí tří států – Polska, Slovenska a Česka. Z trojmezí se vydáme po zelené TZ do polské Jaworzynky, ve které odbočíme vlevo a po žluté TZ pojedeme přes Klimasy k rozcestí Na Dílku a do Komorovského Grúně.

 

 

V Komorovském Grúni se napojíme na červenou TZ, po které projedeme přes Girovou do Širokého. Zde odbočíme vpravo na zelenou TZ, mineme chatu Polanka a když se napojíme na cyklotrasu č. 6086, vydáme se po ní vpravo, směrem na Písek. V Písku odbočíme vlevo na cyklotrasu č. 56, po které se vrátíme zpět do Jablunkova.

 

 
Zobrazit místo Jablunkov na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku