nahoru

Pošumavím na Rabí a k nejstarší městské bráně v Čechách

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Rábí
Rábí
• foto: 
Profimedia.cz

Vydejte se na hrad Rabí, kde přišel Jan Žižka při obléhání o své druhé oko. Hrad je renovován a přístupný veřejnosti. Na tomto cyklovýletu si ale prohlédnete i nejstarší dochovanou městskou bránu v Čechách - najdete ji v Horažďovicích - a neunikne vám řada sakrálních památek a dalších historicky cenných staveb v městské památkové zóně Sušice.

 

 

Nástupním i cílovým místem tohoto tipu na cyklovýlet je město Horažďovice v Pošumaví.

 

 

Nástupní místo dnešního cyklovýletu je v centru města Horažďovice ze kterého vyrazíme po zelené turistické značce (TZ). Zelená značka nás dovede přes zříceninu hradu Prácheň, Velké Hydčice, Žichovice, Čimice a Chmelnou až do města Sušice.

 

 

V Sušici překonáme po mostě řeku Otavu a vydáme se po jejím levém břehu po žluté TZ až k sušickému železničnímu mostu, kde žlutou opustíme a dále budeme pokračovat po modré do obce Dobršín. V Dobršíně modrá značka odbočuje vlevo, my však budeme udržovat přímý směr po cyklotrase č. 2267 až do Budětic.

 

 

Cykloklub obtížnost 2Délka:
 50 km

Převýšení: cca 900 metrů

Doporučené kolo:
 trekové nebo horské (MTB), vhodné i pro croozery

 

Milovníci terénních výjezdů a sjezdů si cestou mohou odbočit na modrou TZ, která je provede zalesněným úbočím vrchu Čepičná, aby se zase vrátila do Budětic. V Buděticích odbočíme vpravo na cyklotrasu č. 2084, po které dojedeme na Rabí.

 

 

Z obce Rabí vyrazíme po žluté TZ směrem na Vlkonice a Černíč. V Černíči opustíme žlutou značku a po cyklotrase č. 2075 dojedeme do vedlejší obce jménem Hradešice, kde odbočíme vpravo na cyklotrasu č. 2077. 

 

 

Tu na křížení s cyklotrasou č. 2011 opustíme a po zmíněné cyklotrase dojedeme přes Hliněný Újezdec do Malých Hydčic. V Malých Hydčicích zabočíme vlevo a po cyklostezce vedoucí po levém břehu Otavy dojedeme do výchozích Horažďovic.

 


Zobrazit místo Horažďovice na větší mapě 

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější