VÁNOČNÍ POVÍDKA: Míša a ponorka | Reflex.cz
nahoru

VÁNOČNÍ POVÍDKA: Míša a ponorka

Bětka Kovandová13. prosince 2011 • 14:55

Byl konec listopadu a malý Míša seděl před televizí a čekal, až začne Večerníček. Na obrazovce ještě běžely reklamy a on se nudil. Ošíval se na pohovce a pokoušel se usadit co nejpohodlněji. V tu chvíli Ji spatřil. Plavala v televizi a koukala na něj svým teleskopem. Míša ztuhnul a zíral na obrazovku s otevřenou pusou. Tu by přesně potřeboval, tu by přesně chtěl. Byla nádherná. Měla oblé tvary, tyrkysová s červenými okýnky. Ponorka. Nejkrásnější, jakou kdy viděl.


Maminka zrovna přicházela do obývacího pokoje a Míša si řekl, že musí jednat okamžitě. Zeptal se tedy, zda by Ji mohl dostat. Bylo mu však řečeno, že budou brzy Vánoce, tak ať si ji přeje od Ježíška. Brzy! Vánoce přece budou až za měsíc a on by tu ponorku tak moc potřeboval už teď! A byla všude. I ve snu. Ona, božská, tyrkysová. Plavala ve vaně v Míšově koupelně.


Míša tedy začal psát dopis Ježíškovi. Řekl si, že co nevyřeší rodiče, může vyřešit leda Ježíšek. Krasopisně se podepsal a dopis přikolíčkoval na balkón. Jenže Ježíšek nečekal, že mu Míša napíše tak brzo, a dopisu si nevšiml. Míša byl zoufalý. A to byla tak nádherná!


Přišel Štědrý večer a Míša se nimral v kapří polévce celý otrávený, smířený se svým osudem bez Ní. Konečně nastal čas rozdávání dárků. No, to snad ne. Svetřík. Míša nasadil umělý úsměv a strojeně poděkoval Ježíškovi s hlavou vzhůru ke stropu a s očima v sloup. U druhého měkkého dárku to v něm počínalo vřít a u třetího už úplně bublal. Zdvořile se usmíval na všechny strany a poslední zbytky jeho naděje mizely s každým dalším pyžamem a párem ponožek.


Pod stromečkem už zbýval poslední dárek. Opatrně se k němu naklonil a ujistil se o tom, že je opravdu pro něj. Byl velký a hranatý. Nervózně počal trhat papír a najednou Jí spatřil. Byla tam. Ponorka. Tak mu ji přece jen Ježíšek přinesl! Vyndal ji z obalu a přitiskl si ji k sobě. Byla dokonalá. Když se ráno probudil s teleskopem otlačeným na tváři, ještě před snídaní napustil vanu, aby Ji mohl ozkoušet. Fungovala.

Bětka Kovandová

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější