nahoru

Vražda uprostřed noci: Jak probíhaly poslední minuty života Pistoriusovy krásné přítelkyně

luh19. srpna 2013 • 16:20
Oskar Pistorius
Oskar Pistorius
• foto: 
Profimedia.cz

INTERAKTIVNÍ GRAFIKA - Jihoafrický paralympik Oscar Pistorius si včera se slzami v očích vyslechl obvinění z vraždy své přítelkyně, modelky Reeva Steenkampové. Pakliže bude usvědčen, hrozí šestadvacetiletému běžci doživotí, minimálně pak 25 let vězení.

Hlavní líčení začne v březnu a státní zástupci věří, že výslechy více než sta svědků, balistických expertů, psychologů a dalších znalců poskytují dostatek důkazů, aby byl sportovec usvědčen.

 

Šestinásobný paralympijský šampion podle obžaloby 14. února ve svém domě po hádce zavraždil Steenkampovou zamčenou na toaletě. Pistorius to odmítá a tvrdí, že přes dveře koupelny střílel v sebeobraně, protože přítelkyni omylem považoval za vetřelce. Podle agentury AP mají být klíčovými důkazy mobilní telefony a také znalecký posudek týkající se dveří, skrz které kulky prošly.

Reeva Steenkampová a Oskar Pistorius Reeva Steenkampová a Oskar PistoriusFoto Profimedia.cz

 

Má prozradit, zda měl Pistorius v době střelby nasazené protézy, na čemž se obžaloba s obhajobou neshodnou.Pistorius je od únorového soudního slyšení, kdy byl poprvé obviněn z vraždy, na svobodě na kauci milion randů (asi 2,2 milionu korun).

luh
Diskuse ke článku