Vražda uprostřed noci: Jak probíhaly poslední minuty života Pistoriusovy krásné přítelkyně | Reflex.cz
nahoru

Vražda uprostřed noci: Jak probíhaly poslední minuty života Pistoriusovy krásné přítelkyně

luh19. srpna 2013 • 16:20
Oskar Pistorius
Oskar Pistorius
• foto: 
Profimedia.cz

INTERAKTIVNÍ GRAFIKA - Jihoafrický paralympik Oscar Pistorius si včera se slzami v očích vyslechl obvinění z vraždy své přítelkyně, modelky Reeva Steenkampové. Pakliže bude usvědčen, hrozí šestadvacetiletému běžci doživotí, minimálně pak 25 let vězení.

Hlavní líčení začne v březnu a státní zástupci věří, že výslechy více než sta svědků, balistických expertů, psychologů a dalších znalců poskytují dostatek důkazů, aby byl sportovec usvědčen.

Pistorius link

 

Šestinásobný paralympijský šampion podle obžaloby 14. února ve svém domě po hádce zavraždil Steenkampovou zamčenou na toaletě. Pistorius to odmítá a tvrdí, že přes dveře koupelny střílel v sebeobraně, protože přítelkyni omylem považoval za vetřelce. Podle agentury AP mají být klíčovými důkazy mobilní telefony a také znalecký posudek týkající se dveří, skrz které kulky prošly.

Reeva Steenkampová a Oskar PistoriusReeva Steenkampová a Oskar Pistorius

 

Má prozradit, zda měl Pistorius v době střelby nasazené protézy, na čemž se obžaloba s obhajobou neshodnou.Pistorius je od únorového soudního slyšení, kdy byl poprvé obviněn z vraždy, na svobodě na kauci milion randů (asi 2,2 milionu korun).

Pistorius infobox

luh
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,250
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější