nahoru

Potopil Úlehla ODS, protože je v holportu s Mynářem?

Jiří X. Doležal8. srpna 2013 • 16:29
Úlehla a Mynář
Úlehla a Mynář
• foto: 
Profimedia.cz

Těžko pochopitelný podraz ódéesáka Úlehly, který ukončil stojedničkovou koalici, bývá připisován vlivu pana Hrdličky (ODS). Reflex zjistil, že je pravda možná někde jinde. Našli jsme propojení mezi mluvčím prezidenta Vratislavem Mynářem a Tomášem Úlehlou.

Úvahy o tom, že podraz na ODS nařídil panu Úlehlovi pan Hrdlička, cloumaly celou Poslaneckou sněmovnou, a Miroslav Kalousek tuto tezi dokonce sdělil do kamery veřejnoprávní televize. My však přinášíme informace, které ukazují, že změnu postoje možná nařídil Úlehlovi přímo Miloš Zeman, samozřejmě prostřednictvím svého mluvčího Mynáře.

Mynáře s Úlehlou totiž spojuje dobročinnost. Když zalistujeme obchodním rejstříkem, nacházíme zajímavé informace o subjektu „Nadační fond  Pomocná škola a praktická škola Vřesovice“.

Fond má IČO 269 69 319 a je zřízen "za účelem podpory a zvyšování úrovně výchovné a vzdělávací práce Pomocné školy a praktické školy ve Vřesovicích, okres Hodonín a to zejména v těchto směrech:- materiální vybavení školy, které by zlepšilo pracovní prostředí jak žáků, tak i zaměstnanců školy,  ozdravné pobyty dětí a žáků v České republice a v zahraničí a pořádání sportovních, společenských a kulturních akcí.“

Byl zapsán 23. května 2005, zřizovatelem jsou od samého počátku pánové Vladimír Pavlík a Vratislav Mynář (jehož datum narození souhlasí s datem narození tiskového mluvčího Miloše Zemana Vratislava Mlynáře). Pan Mynář je rovněž od počátku - to jest osm let - členem správní rady, s tím, že se jednou přestěhoval.

Jako člen dozorčí rady fondu je zapsán Mgr. Tomáš Úlehla, jehož datum narození se shoduje s datem narození stejnojmenného poslance. Den vzniku funkce: 23. května 2005. Jinak řečeno - uplynulých osm let existuje mezi pány Mynářem a Úlehlou relevantní osobní vazba. Takže chudák Hrdla je v Úlehlově podrazu možná nevinně, možná tu sviňárnu přes vazby s Mynářem nařídil Úlehlovi osobně Miloš Zeman.

Diskuse ke článku