nahoru

Terorista bin Ládin v kovbojském klobouku. Dělají z nás léta blbce?

Viliam Buchert11. července 2013 • 15:29
Usáma bin Ládin
Usáma bin Ládin
• foto: 
Profimedia.cz / koláž Reflex

Historky kolem teroristy Usámy bin Ládina, který stál za atentáty na Ameriku z 11. září 2001, někdy připomínají ty nejhorší filmy z Hollywoodu. I kvůli tomu někdejší Klausův vicekancléř Petr Hájek v nadsázce tvrdil, že bin Ládin zřejmě nikdy neexistoval. A on skutečně neexistoval. Tedy téměř…

Před několika dny zveřejnila televize al-Džazíra dokument takzvané Abbottábádské komise, která popisuje na 336 stranách život bin Ládina v Pákistánu, kam zmizel z Afghánistánu po atentátech v Americe. A nejhledanější zločinec žil podle výpovědi svědků do svého dopadení, to se datuje na 2. května 2011, celkem v poklidu, přestože ho hledala půlka zeměkoule.

Když šel ven na pochůzky, tak se podle svých několika manželek bin Ládin maskoval kovbojským kloboukem. Což je hloupost, protože to by v Pákistánu ihned vzbudilo pozornost. Několik let prý cestoval po severozápadní části této země, dva roky strávil ve velkém domě ve městě Haripur a od roku 2005 žil v Abbottábádu (odtud jméno vyšetřovací komise) v nepovšimnutém opevněném domě za milion dolarů (to si fakt v Pákistánu nevšimnete). Jezdil i autem, staral se o rodinu, nakupoval. Irácký diktátor Saddám Husajn byl po své porážce zalezlý strachy v díře, zatímco bin Ládin údajně v kovbojském klobouku řídil svá auta…

Teď už jen aby se objevila zpráva, že američtí vojáci nehodili tělo zabitého bin Ládina do moře, jak se tvrdí, ale že je jeho tělo někde zmraženo ve Spojených státech. Divit by se tomu nikdo nemohl.

Přestože je téměř jisté, že právě bin Ládin byl společně s dalšími lidmi organizátorem hrozných atentátů v Americe, to, co se kolem něj napsalo a říkalo, hraničí s fikcí, která měla posloužit nejrůznějším účelům. Dlouhá válka se přece jenom vede lépe, když je strůjce hrůz pořád na útěku. A ještě se maskuje kovbojským kloboukem. To přitom neznamená, že válka proti Saddámu Husajnovi nebyla správná a že lotři z Afghánistánu a všemožní islámští teroristé nemají být zlikvidováni.

A dovětek s českou stopou. Podle některých zákulisních informací se svými informace na dopadení bin Ládina podíleli i příslušníci českých vojenských tajných služeb, kteří působili v Afghánistánu a podle všeho i v Pákistánu. Možná to byli ti samí, co pak minulý a tento rok sledovali manželku premiéra Petra Nečase. Pak by bylo hned jasnější, že Nečas musel padnout… Terorista bin Ládin v kovbojském klobouku. Dělají z nás léta blbce?

Diskuse ke článku