nahoru

Nečas a Nagyová: Nešťastné partnerství

kla14. června 2013 • 00:02
Nečas a Nagyová: Nešťastné partnerství
foto: Fotomontáž Jan Ignác Říha / ČTK / Isifa.com

První polovina roku 2013 se premiérovi Petru Nečasovi příliš nevydařila. Na začátku roku přiznal, že před několika měsíci odešel od své manželky Radky, tento týden oficiálně oznámil rozvod a po čtvrtečním ranním zásahu detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu visí na vlásku, spolu s osobním životem, také jeho kariéra.

Ve všech případech figuruje jedno jméno a to jméno Nečasovy blízké spolupracovnice a údajné partnerky Jany Nagyové.

Ta se také ve čtvrtek ráno spolu s šéfem poslaneckého klubu ODS Petrem Tluchořem, někdejším poslancem a ministrem zemědělství Ivanem Fuksou, nebo s bývalým náměstkem ministra zdravotnictví Markem Šnajderem, ocitla na seznamu zadržených osob.

Petr Nečas se k celé situaci dosud nevyjádřil, podobně jako se zatím nevyjádřil ani ke vztahu s Nagyovou, o které se říká, že jak ona píská, tak předseda vlády tancuje. Jejich vztah je jednoduše takovým "státním tajemstvím".

"Všichni dobře vědí, že je osoba velmi blízká premiérovi a její problém je problémem premiéra," řekl podle serveru Idnes.cz místopředseda sněmovny a ČSSD Lubomír Zaorálek.

Účetní z Chodova s platem milionářky

Petr Nečas má pro Nagyovou velkou slabost. Když před časem bývalá sekretářka vládního kabinetu vypustila do médií výplatní pásky Jany Nagyové, bývalé mzdové účetní chodovského Chodosu, každého ohromily neskutečné prémie v stotisícové výši, kterými ji premiér zahrnoval.

A to není vše. Lidé z jejich okolí doslova srší příběhy na téma Nečas a Nagyová: "Když se Nagyová nevešla do kočáru, v němž měl premiér slavnostně přijet na výstavu, museli všichni radši jít pěšky,"popsal Reflexu před rokem člověk dobře obeznámený s poměry.

Předseda vlády = rozvod

Manželství Petra a Radky Nečasových je po sedmadvaceti letech u konce. Premiér tento týden oznámil, že podal žádost o rozvod. S Radkou Nečasovou má celkem čtyři děti. Dva dospělé syny a dvě nezletilé dcery.

Není to zdaleka poprvé, co se dostalo manželství předsedy vlády do krize. Podobně se tak stalo Mirku Topolánkovi, nebo Jiřímu Paroubkovi. Oba se také zamilovali do svých blízkých spolupracovnic. Přesto jsou na tom lépe než jejich následovník. Ani jednu z nich totiž dosud nezadržela policie.

kla
Diskuse ke článku