nahoru

Vypadá jako KFC, chutná jako KFC, ale není to KFC

sd14. června 2013 • 17:00
Vypadá jako KFC, chutná jako KFC, ale není to KFC
foto: Facebook

Jeden z nejbizarnějších podniků rychlého občerstvení otevřeli před pár dny v polském Zakopaném. Jmenuje se KFS a jeho logo vypadá, jakoby z oka vypadlo „poněkud známějšímu“ KFC.

Připadá vám to divné? Nejste sami, například společnost, která v Polsku zastupuje KFC, začala protestovat.

Starší muž v kuchařské čepici a kravatě ve znaku kuřecího fast foodu v Zakopaném vypadá jako rodný bratr plukovníka Sanderse, tváře a zakladatele KFC. Podle deníku Gazeta Wyborcza má polská restaurace i podobné heslo. Jen místo originálního „so good“ užívá „very good“.

V podniku, který najdete v metropoli polských Tater, nabízejí – a to vás asi nepřekvapí – kuřecí křidélka, pálivé kuřecí kousky, kuřecí kyblík a dětské menu.

Když na podzim roku 2011 v Zakopaném ukončily činnost několik let prosperující Pizza Hut a KFC,  v tatranském zimním středisku zůstal – jako jediný řetězec rychlého občerstvení – McDonald. Tuto situaci se pro svůj podnikatelský záměr rozhodl využít vlastník nově vytvořené restaurace KFS.

KFS = Kuře, fries a salát

To, že by snad jeho restaurace parazitovala na americkém řetězci, ale její provozovatel Maciej Szewczyk důrazně v rozhovoru pro Gazetu Krakowskou odmítl. Tvrdí, že název restaurace je zkratkou z „kuře, francouzské hranolky a salát“, na rozdíl od KFC, kde jde o zkratku z Kentucky Fried Chicken (česky kentucké smažené kuře).

Z toho pak vyvozuje, že proto jen lze jeho podnik jen těžko považovat za plagiát. Navíc logo a název KFS jsou podle něho od 14. května zapsané na patentovém úřadu.

Bez ohledu na tento jeho názor společnost AmRest, která v Polsku zastupuje KFC, už údajně podnikla právní kroky.

sd


Klíčová slova: info x, infox, restaurace, kfc, PolskoDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější